Licensed to Wyoming Swimming, Inc. - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/3/2012 08:45 AM
          2012 WY Gillette Candy Cane Open - 11/30/2012 to 12/2/2012           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY               2:36.39    2:32.01   11  
  2 Gualano, Ria J            11 GREA-SD              2:31.61    2:33.16    9  
  3 Anderson, Logan E         12 CHEY-WY              2:43.20    2:36.86    8  
  4 Theobald, Sydney J        12 PST-SD               2:38.77    2:37.56    7  
  5 Dravland, Marlee A        12 PST-SD               2:37.44    2:39.24    6  
  6 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT               2:45.63    2:39.98    5  
  7 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT               2:54.65    2:41.39    4  
  8 Hauber, McKenna D         11 GST-WY               2:53.29    2:49.12    3  
  9 Porter, Alaysa L          11 GST-WY               2:57.86    2:49.28    2  
 10 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY               2:49.87    2:49.69    1  
 11 Holwell, Jenny B          12 GST-WY                    NT    2:54.23  
 12 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY              2:59.19    2:54.69  
 13 O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT               2:56.41    2:54.88  
 14 Peterson, Julia M         10 BY-MT                2:51.45    2:56.71  
 15 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY              2:57.52    2:56.92  
 16 Rehard, Klaire K          10 GST-WY               2:56.89    3:02.02  
 17 Lien, Annie B             11 RCR-SD               3:20.11    3:05.32  
 18 Gross, Hannah A            9 NSST-WY              3:14.59    3:06.67  
 19 Conklin, Brooke L         10 GST-WY               3:05.45    3:08.03  
 20 Sharp, Abby D             10 RCR-SD               3:20.71    3:13.38  
 21 Waldock, River A          10 CASC-WY              3:23.48    3:18.44  
 22 McMullen, Julia N          9 BAC-MT               3:13.41    3:21.97  
 23 Whitney, Markie J         10 NSST-WY              3:21.87    3:26.14  
 24 Pilon, Risa A              8 GST-WY               3:17.04    3:27.11  
 25 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY              3:33.00    3:37.44  
 26 Bruno, Josephine I        10 CCW-WY               4:00.04    3:40.97  
 -- Kramer, Leah J             9 BAC-MT               4:04.84         DQ  
 
Event 1  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theobald, Ashley M        14 PST-SD               2:16.11    2:19.43   11  
  2 Luoma, Shailee R          14 BAC-MT                    NT    2:31.78    9  
  3 Huntington, Evie H        13 RCR-SD               2:37.33    2:34.42    8  
  4 Beagle, Taylor A          13 GOLD-SD              2:37.98    2:34.81    7  
  5 Krell, Jenna J            13 KSC-WY               2:43.07    2:37.11    6  
  6 Schiefelbein, Taylor L    14 GST-WY               2:39.27    2:39.28    5  
  7 O'Dell, Natalie C         13 GST-WY               2:43.84    2:49.71    4  
  8 Allen, Katherine R        13 BAC-MT               2:54.22    2:49.87    3  
  9 Olson, Alivia G           13 RCR-SD               2:59.50    2:50.62    2  
 10 Petersen, Paige M         14 BAC-MT                    NT    2:51.01    1  
 11 Kenefick-Aschoff, Burkel  14 PST-SD               3:06.98    2:58.58  
 12 Woeppel, Natasha N        14 GREA-SD              3:11.43    3:01.52  
 13 Whitney, Kinlee R         14 NSST-WY              3:09.21    3:19.95  
 -- Priddy, Halle Y           13 BAC-MT               2:46.24         DQ  
 -- Swanson, Rhianna R        13 RCR-SD               2:43.96         DQ  
 
Event 1  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Ellen M            18 RCR-SD               2:25.45    2:38.09   11  
  2 Hoefener, LeAndra E       17 PST-SD               2:42.01    2:38.69    9  
  3 Jessen, Taylor A          15 GST-WY               2:45.66    2:44.53    8  
  4 Cada, Casey N             15 GST-WY               2:48.27    2:49.54    7  
  5 Dobitz, Maikyla C         15 GST-WY               3:02.40    2:50.07    6  
  6 Whitney, Jae M            16 NSST-WY              2:57.17    2:53.64    5  
  7 Brossart, Sabrina M       17 DL76-SD              2:58.00    2:57.54    4  
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harder, Ethan W           12 BAC-MT               2:34.06    2:25.38   11  
  2 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT                    NT    2:25.89    9  
  3 Anderson, Mason S         11 GREA-SD              2:45.92    2:45.08    8  
  4 Thorman, Conrad G         10 GOLD-SD              2:50.41    2:45.89    7  
  5 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT               2:48.43    2:47.03    6  
  6 Johnson, Mason C          11 BAC-MT               2:50.53    2:49.37    5  
  7 Harris, Ryan J            12 GOLD-SD              3:25.28    2:59.14    4  
  8 Albers, JR A              11 GST-WY               3:01.74    3:06.75    3  
  9 Allen, Joshua D           10 BAC-MT               3:24.11    3:12.02    2  
 10 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD              3:18.19    3:16.17    1  
 11 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY              3:16.77    3:27.04  
 12 Hendricks, Tristin R       9 GOLD-SD              3:36.47    3:37.13  
 13 Anderson, Koren J          9 CASC-WY              4:44.66    4:04.52  
 -- Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY              4:55.23         DQ  
 -- Whitney, Neil T            9 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Reiss, Caleb A            10 RCR-SD                    NT         DQ  
 -- Bonar, Austin L           12 GST-WY               2:47.98         DQ  
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaver, Noah M            14 GST-WY               2:08.42    2:11.86   11  
  2 Maas, Connor M            14 BY-MT                2:13.47    2:12.12    9  
  3 Morton, Trevor L          14 GST-WY               2:46.94    2:39.30    8  
 -- Dravland, Trey M          14 PST-SD               2:47.34         DQ  
 
Event 2  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sieve, Ben R              16 RCR-SD               2:07.59    2:13.17   11  
  2 Baldacci, Conner D        15 GST-WY               2:15.85    2:14.39    9  
  3 Bowersox, David A         16 GST-WY               2:10.47    2:14.48    8  
  4 Kenefick-Aschoff, Haven   16 PST-SD                    NT    2:52.01    7  
 
Event 3  Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY                   NT   23:29.10   11  
  2 Fitzgerald, Sela M        12 GOLD-SD                   NT   23:36.52    9  
  3 Scheuber, Teal E          12 UNAT-WY             23:21.07   23:54.28    8  
 
Event 3  Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hofmann, Grace E          13 RCR-SD              19:49.29   19:48.76   11  
  2 Steiger, Rachael R        14 GST-WY              20:49.05   22:18.26    9  
  3 O'Dell, Natalie C         13 GST-WY              21:45.88   22:30.42    8  
  4 Cole, Cassi E             13 CCW-WY              28:58.84   29:57.67    7  
 
Event 3  Women 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Anne E             16 RCR-SD              18:01.36   18:19.53   11  
  2 Chapin, Hannah R          17 BSC-WY                    NT   21:03.68    9  
  3 Carsrud, Emmalee          15 GOLD-SD             19:29.56   21:43.60    8  
  4 Hoefener, LeAndra E       17 PST-SD              21:28.33   22:07.78    7  
  5 Rapp, Sarah M             16 GREA-SD             21:54.09   22:49.30    6  
  6 Brossart, Sabrina M       17 DL76-SD             24:56.92   25:30.48    5  
 
Event 3  Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT              23:58.76   25:05.32   11  
 
Event 3  Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krell, Carl J             13 KSC-WY              21:19.53   20:37.46   11  
  2 Thorman, Carter J         13 GOLD-SD             23:08.97   22:03.20    9  
  3 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY             24:28.07   23:14.01    8  
  4 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD             27:30.52   24:11.34    7  
 
Event 3  Men 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersox, David A         16 GST-WY              17:54.16   18:24.48   11  
  2 Harris, Justin W          15 GOLD-SD             20:43.78   20:56.70    9  
  3 Ellefson, Reed J          16 RCR-SD                    NT   23:18.09    8  
 
Event 5  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                      NT    1:19.22   22  
     1) Pilon, Risa A 8                 2) Drube, Madalyn G 8             
     3) Drube, Ryann J 7                4) Rehard, Skye S 7               
  2 Billings Aquatic Club-MT  'A'                     1:20.15    1:24.64   18  
     1) Balding, Sarah S 8              2) Johnson, Hailey 7              
     3) O'Neil, Sydnee E 7              4) Stevens, Abi G 7               
  3 Gillette Gators Swim Team-WY  'C'                      NT    1:49.40   16  
     1) Hill, Patricia M 8              2) Winkler, Hannah L 8            
     3) Piercy, Jaci N 8                4) Herren, Rozlyn R 7             
  4 Buffalo Swim Club-WY  'A'                              NT    1:52.86   14  
     1) Bennett-McDonnell, Keesee R 7   2) Cooley, Sophie G 8             
     3) Johnson, Sarah D 7              4) Mercer, Robin E 7              
 -- Gillette Gators Swim Team-WY  'B'                      NT         DQ  
     1) Bonar, Samantha J 7             2) Spelts, Joelie E 7             
     3) Haddix, Aspen A 8               4) Eliassen, Justyce V 8          
 
Event 7  Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billings Aquatic Club-MT  'A'                     1:54.34    1:55.99   22  
     1) Slade, Haddy M 12               2) Balding, Emily E 12            
     3) Crouse, Dara G 12               4) Ma, Hayley E 12                
  2 Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                 2:00.15    1:58.33   18  
     1) Porter, Alaysa L 11             2) Ochsner, Shaylee J 12          
     3) Hauber, McKenna D 11            4) Baldacci, Taylor R 11          
  3 Rapid City Racers Swim Club-SD  'A'               2:15.42    1:59.98   16  
     1) Lien, Annie B 11                2) Smith, Chloe A 10              
     3) Collins, Katie J 9              4) Montoya, Natalie G 12          
  4 Billings Aquatic Club-MT  'B'                     2:06.52    2:05.91   14  
     1) Stevens, Hannah J 12            2) Christensen, Katherine E 11    
     3) O'Neil, Rylee A 10              4) Sandstead, Madeline D 12       
  5 Billings Aquatic Club-MT  'D'                     2:37.01    2:10.77   12  
     1) Crouse, Ellie E 9               2) Loucks, Kelsey R 11            
     3) Bunch, Sophia M 9               4) Jagers, Jaysha J 12            
  6 Gillette Gators Swim Team-WY  'B'                      NT    2:11.17   10  
     1) Rehard, Klaire K 10             2) Conklin, Brooke L 10           
     3) Drube, Gabrielle P 9            4) Holwell, Jenny B 12            
  7 Rapid City Racers Swim Club-SD  'B'               2:23.01    2:20.72    8  
     1) Major, Micky D 11               2) Oberg, Tess E 12               
     3) Knudsen, Elli P 11              4) Sharp, Abby D 10               
  8 Buffalo Swim Club-WY  'A'                         2:18.80    2:21.51    6  
     1) Cahhal, Natalie R 12            2) Chapin, Seren M 11             
     3) Johnson, Macy R 10              4) Poley, Libby R 10              
  9 Billings Aquatic Club-MT  'C'                     2:25.07    2:25.23    4  
     1) Moothart, Jillie N 11           2) Bryan, Bella K 9               
     3) McMullen, Julia N 9             4) Slade, Alli M 9                
 10 Gillette Gators Swim Team-WY  'C'                      NT    2:27.22    2  
     1) Clyde, Olivia M 12              2) Pikula, Lauren K 11            
     3) Sigman, Tiffany P 11            4) Ruen, Breanna J 12             
 11 Casper Swim Club-WY  'A'                               NT    2:31.49  
     1) Anderson, Kylee J 12            2) Lorenc, Samantha F 11          
     3) Everard, Hailey K 12            4) Chipperfield, Kendal K 12      
 12 Rapid City Racers Swim Club-SD  'C'               2:45.36    2:40.55  
     1) Voigt, Emily G 9                2) Raymond, Bridget H 7           
     3) Oberg, Meg M 9                  4) Hemmen, Ainslee J 10           
 13 Sheridan Swim Team-WY  'A'                        2:45.21    2:43.18  
     1) Westkott, Jessica K 11          2) Turk, Maci A 11                
     3) Swope, Tanikka V 11             4) Geeting, Alex R 11             
 14 Buffalo Swim Club-WY  'B'                              NT    2:43.83  
     1) Harding, Halie N 12             2) Mercer, Diomena J 9            
     3) Riddle, Luci A 10               4) Webber, Ashlee M 9             
 15 Casper Swim Club-WY  'B'                               NT    2:52.19  
     1)                                 2) Saunders, Morgan M 10          
     3) Saunders, Taylor A 10           4) Waldock, River A 10            
 16 Sheridan Swim Team-WY  'B'                        2:58.13    2:58.53  
     1) Turpin, Katie L 8               2) Turk, Belle E 9                
     3) Robison, Zoe L 10               4) Midthun, Taylor A 9            
 17 Newcastle Stingrays-WY  'A'                            NT    3:05.72  
 18 Black Hills Gold Swim Team-SD  'A'                2:00.35    3:07.83  
 19 Gillette Gators Swim Team-WY  'D'                      NT    3:11.42  
     1) Vance, Kenna J 12               2) Anderson, Carolina J 9         
     3) Mistler, Aubrey T 11            4) Kohr, Cedar I 11               
 20 Converse County Waves-WY  'A'                     3:16.28    3:40.38  
 -- Deadwood Lead 76er's-SD  'A'                      2:48.00         DQ  
     1) Groeger, YuYu C 10              2) Campbell, Hannah E 11          
     3) Keehn, Zoe J 11                 4) Campbell, Anna C 10            
 
Event 8  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billings Aquatic Club-MT  'A'                     1:59.91    1:56.49   22  
     1) Harder, Ethan W 12              2) Johnson, Mason C 11            
     3) Van Keuren, Michael D 12        4) Leuthold, Jack M 11            
  2 Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                 2:11.15    2:04.41   18  
     1) Bonar, Austin L 12              2) Morton, Caden Q 9              
     3) Albers, JR A 11                 4) Jessen, Tanner A 12            
  3 Gillette Gators Swim Team-WY  'B'                      NT    2:37.15   16  
     1) Jessen, Thayne A 11             2) O'Dell, Alex W 10              
     3) Degnan, Riley R 10              4) Hoffmann, Landon J 11          
  4 Black Hills Gold Swim Team-SD  'A'                2:36.28    2:38.17   14  
  5 Gillette Gators Swim Team-WY  'C'                      NT    2:39.93   12  
     1) O'Dell, Scott E 10              2) Cummings, Rand W 12            
     3) Brandon, Jordan A 12            4) Arbach, Collin J 12            
  6 Deadwood Lead 76er's-SD  'A'                           NT    2:53.91   10  
     1) Rainey, Crew W 8                2) Rainey, Rocke J 9              
     3) Rainey, TK K 10                 4) Olinger, Aaron M 10            
  7 Newcastle Stingrays-WY  'A'                            NT    2:55.49    8  
  8 Sheridan Swim Team-WY  'A'                             NT    3:28.66    6  
     1) Mulholland, Trey P 8            2) Gallegos, Cisco E 9            
     3) McFadden, Nolan C 8             4) Nissen, Daley C 9              
  9 Gillette Gators Swim Team-WY  'D'                      NT    5:03.52    4  
     1) Fuernisen, Kota M 11            2) Anderson, Jarek C 9            
     3) Rettinghouse III, Wayne A 9     4) Hager, Garrett D 7             
 -- Casper Swim Club-WY  'A'                               NT         DQ  
     1) Anderson, Koren J 9             2) Cox, Avery J 10                
     3) Cox, Ethan J 12                 4) Chadderdon, Kellen J 10        
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rapid City Racers Swim Club-SD  'A'               1:51.63    1:47.43   22  
     1) Hofmann, Grace E 13             2) Johnson, Maddy E 16            
     3) Huntington, Evie H 13           4) Voigt, Anne E 16               
  2 Pierre Swim Team-SD  'A'                          1:48.94    1:51.11   18  
     1) Meintsma, Allison M 16          2) Theobald, Sydney J 12          
     3) Dravland, Marlee A 12           4) Theobald, Ashley M 14          
  3 Sheridan Swim Team-WY  'A'                        1:51.04    1:53.62   16  
     1) Robison, Pippi E 13             2) Beardslee, Katie I 14          
     3) Dougherty, Mackenzie J 15       4) Dougherty, Gretchen A 16       
  4 Black Hills Gold Swim Team-SD  'A'                1:53.42    1:54.59   14  
  5 Buffalo Swim Club-WY  'A'                         1:57.20    1:55.64   12  
     1) Stafford, Caley E 17            2) Webber, Alescea L 15           
     3) Ott, Sara E 17                  4) Chapin, Hannah R 17            
  6 Rapid City Racers Swim Club-SD  'B'               1:59.89    1:56.46   10  
     1) Swanson, Rhianna R 13           2) Weiss, Faith E 17              
     3) Olson, Alivia G 13              4) Voigt, Ellen M 18              
  7 Billings Aquatic Club-MT  'A'                     1:52.11    1:56.74    8  
     1) Allen, Katherine R 13           2) Petersen, Paige M 14           
     3) Luoma, Shailee R 14             4) Bryan, Abbey P 14              
  8 Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                 1:57.76    1:58.20    6  
     1) Cada, Casey N 15                2) Jessen, Taylor A 15            
     3) Steiger, Rachael R 14           4) Schiefelbein, Taylor L 14      
  9 Black Hills Gold Swim Team-SD  'B'                     NT    2:04.90    4  
 
Event 10  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                 1:33.49    1:34.18   22  
     1) Bowersox, David A 16            2) Baldacci, Conner D 15          
     3) Beaver, Noah M 14               4) Baldacci, Collin M 18          
  2 Black Hills Gold Swim Team-SD  'A'                1:49.04    1:57.12   18  
  3 Billings Aquatic Club-MT  'A'                     1:29.80    1:58.48   16  
     1) Wacaser, Scott S 14             2) Moothart, Seth W 13            
     3) Christensen, Sam R 14           4) Roden, Dillon L 17             
  4 Pierre Swim Team-SD  'A'                          1:56.52    2:04.35   14  
     1) Kenefick-Aschoff, Haven P 16    2) Schochenmaier, Luke A 16       
     3) Dravland, Trey M 14             4) Turner, Frank T 17             
  5 Gillette Gators Swim Team-WY  'B'                      NT    2:12.04   12  
     1) Morton, Trevor L 14             2) Johnsen, Lance R 13            
     3) Kinsinger, Keith L 14           4) Mueller, Kyler D 13            
 -- Buffalo Swim Club-WY  'A'                         1:36.89         DQ  
     1) Poley, Gunnar D 12              2) Holt, Jack L 14                
     3) Cohoon, Ian S 14                4) Scarlett, Matt J 15            
 
Event 11  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD                 38.72      34.12   11  
  2 Pilon, Risa A              8 GST-WY                 37.12      37.88    9  
  3 Balding, Sarah S           8 BAC-MT                 41.05      40.10    8  
  4 Anderson, Katelyn N        8 BY-MT                  47.71      44.26    7  
  5 Harris, Caroline R         8 GOLD-SD                53.39      44.78    6  
  6 Stevens, Abi G             7 BAC-MT                 46.94      44.80    5  
  7 Rehard, Skye S             7 GST-WY                 46.63      44.88    4  
  8 Major, Kiana J             8 RCR-SD                 54.78      45.93    3  
  9 Bonar, Samantha J          7 GST-WY                 52.44      46.59    2  
 10 Spelts, Joelie E           7 GST-WY                    NT      47.79    1  
 11 Cooley, Sophie G           8 BSC-WY                    NT      48.29  
 12 Friday, Parker O           8 BAC-MT                 51.93      48.77  
 13 Drube, Ryann J             7 GST-WY                 46.09      48.82  
 14 O'Neil, Sydnee E           7 BAC-MT                 53.87      49.99  
 15 Eliassen, Justyce V        8 GST-WY                 52.20      50.24  
 16 Raymond, Bridget H         7 RCR-SD                 50.08      50.44  
 17 Haddix, Aspen A            8 GST-WY                    NT      50.68  
 18 Johnson, Hailey            7 BAC-MT                 48.66      51.08  
 19 Mills, Autumn M            8 NSST-WY                52.65      52.20  
 20 Winkler, Hannah L          8 GST-WY                    NT      54.08  
 21 Turpin, Katie L            8 SST-WY                 54.04      54.50  
 22 Morgan, Jaylynn D          8 SST-WY               1:10.54      55.33  
 23 Baretta, Isabel R          8 BAC-MT                    NT      56.59  
 24 Drube, Madalyn G           8 GST-WY                 47.86      56.75  
 25 Hurtt, Zoey Q              8 BY-MT                1:05.59      56.79  
 26 Toth, Brylee J             7 NSST-WY              1:17.04    1:01.04  
 27 Hill, Patricia M           8 GST-WY                    NT    1:03.58  
 28 Bennett-McDonnell, Keese   7 BSC-WY                    NT    1:06.15  
 29 Loe, Emmy L                6 PST-SD               1:19.87    1:08.44  
 30 Piercy, Jaci N             8 GST-WY                    NT    1:10.85  
 31 Blackford, Jaycie L        7 CASC-WY              1:16.77    1:11.62  
 32 Shinkle, Ivy M             8 CCW-WY               1:22.85    1:17.86  
 33 Mercer, Robin E            7 BSC-WY                    NT    1:24.82  
 34 Dirksen, Jocelyn J         6 DL76-SD                   NT    1:26.68  
 -- Ketchum, Sofia M           8 RCR-SD                    NT         DQ  
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loe, Isaac R               8 PST-SD                 34.97      36.34   11  
  2 McFadden, Nolan C          8 SST-WY                 43.74      42.13    9  
  3 Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY                47.60      44.44    8  
  4 Rainey, Crew W             8 DL76-SD                47.97      45.32    7  
  5 Swets, Nathan J            8 GOLD-SD              1:00.13      45.35    6  
  6 Allen, Isaac N             8 BAC-MT                 49.75      46.83    5  
  7 Anderson, Kaden T          8 CHEY-WY                48.75      47.68    4  
  8 Gross, Ramsey J            7 NSST-WY                   NT      56.44    3  
  9 Keehn, Ethan L             8 DL76-SD                   NT      58.39    2  
 10 Ward-Zeller, Mason J       5 PST-SD                    NT    1:00.59    1  
 11 Hager, Garrett D           7 GST-WY                 53.31    1:01.42  
 12 Mulholland, Trey P         8 SST-WY               1:10.01    1:06.36  
 13 Green, Alexander H         6 UNAT-SD              1:27.82    1:11.26  
 14 Lansing, John Paul J       7 CASC-WY              1:24.81    1:16.43  
 
Event 13  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Zoe L            10 SST-WY               1:06.28    1:08.64   11  
  2 Peterson, Julia M         10 BY-MT                1:14.00    1:11.56    9  
  3 Campbell, Anna C          10 DL76-SD              1:12.38    1:12.12    8  
  4 O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT               1:14.59    1:12.63    7  
  5 Schoenberner, Abbie L     10 GREA-SD              1:24.49    1:13.78    6  
  6 Sharp, Abby D             10 RCR-SD               1:19.12    1:13.91    5  
  7 Rehard, Klaire K          10 GST-WY               1:10.86    1:14.21    4  
  8 Gross, Hannah A            9 NSST-WY              1:19.06    1:15.22    3  
  9 Conklin, Brooke L         10 GST-WY               1:09.17    1:16.67    2  
 10 Johnson, Macy R           10 BSC-WY               1:18.42    1:17.94    1  
 11 Collins, Katie J           9 RCR-SD               1:18.23    1:18.10  
 12 Hopewell, Alyssa          10 GOLD-SD              1:17.33    1:18.20  
 13 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY               1:21.79    1:18.95  
 14 Slade, Alli M              9 BAC-MT               1:28.13    1:19.24  
 15 Smith, Chloe A            10 RCR-SD               1:17.21    1:19.41  
 16 Green, Erin K              8 UNAT-SD              1:22.19    1:22.23  
 17 Waldock, River A          10 CASC-WY              1:31.48    1:24.22  
 18 McMullen, Julia N          9 BAC-MT               1:26.42    1:24.93  
 19 Poley, Libby R            10 BSC-WY               1:28.97    1:25.44  
 20 Ketchum, Anna M           10 RCR-SD               1:34.02    1:25.57  
 21 Groeger, YuYu C           10 DL76-SD              1:31.88    1:25.73  
 22 Bryan, Bella K             9 BAC-MT               1:17.73    1:25.85  
 23 Turk, Belle E              9 SST-WY               1:23.11    1:26.60  
 24 Whitney, Markie J         10 NSST-WY              1:26.05    1:26.66  
 25 Hemmen, Ainslee J         10 RCR-SD               1:34.29    1:28.39  
 26 Voigt, Emily G             9 RCR-SD               1:41.90    1:31.15  
 27 Tvedt, Mandi R            10 CCW-WY               1:36.47    1:31.27  
 28 Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT    1:32.18  
 29 Webber, Ashlee M           9 BSC-WY               1:31.98    1:32.54  
 30 Riddle, Luci A            10 BSC-WY               1:30.89    1:33.23  
 31 Anderson, Carolina J       9 GST-WY                    NT    1:34.34  
 32 Bruno, Josephine I        10 CCW-WY               1:36.37    1:34.66  
 33 Kramer, Leah J             9 BAC-MT               1:37.94    1:38.82  
 34 Janssen, Natalie A        10 DL76-SD                   NT    1:40.77  
 35 Mattson, Raygan J         10 DL76-SD              2:03.53    1:44.76  
 36 Blackford, Jayleen M       9 CASC-WY              1:48.23    1:44.93  
 37 Hall, Lainey A            10 GOLD-SD              1:59.44    1:46.12  
 38 Bunch, Sophia M            9 BAC-MT                    NT    1:48.17  
 39 Crouse, Ellie E            9 BAC-MT                    NT    1:50.78  
 40 Kunz, Riley S              9 BY-MT                     NT    1:52.74  
 41 Pollak, Ashleigh C        10 BY-MT                1:54.04    1:53.19  
 42 Saunders, Morgan M        10 CASC-WY                   NT    1:53.91  
 43 Schochenmaier, Hannah L    9 PST-SD               2:14.32    2:00.62  
 44 Mercer, Diomena J          9 BSC-WY                    NT    2:02.67  
 45 Midthun, Taylor A          9 SST-WY               2:18.82    2:06.56  
 46 McAteer, Sydny N           9 CASC-WY                   NT    2:13.93  
 47 Burton, Kenzie M           9 CCW-WY                    NT    2:25.52  
 48 Bonnar, Summer A           9 NSST-WY                   NT    2:32.06  
 49 Piercy, Jaci N             8 GST-WY                    NT    2:37.01  
 
Event 13  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crouse, Dara G            12 BAC-MT               1:01.07    1:01.34   11  
  2 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY               1:01.16    1:01.40    9  
  3 Theobald, Sydney J        12 PST-SD               1:01.58    1:02.09    8  
  4 Gualano, Ria J            11 GREA-SD              1:05.44    1:02.81    7  
  5 Balding, Emily E          12 BAC-MT               1:04.04    1:03.20    6  
  6 Slade, Haddy M            12 BAC-MT               1:03.76    1:03.23    5  
  7 Dravland, Marlee A        12 PST-SD               1:03.27    1:03.71    4  
  8 Hauber, McKenna D         11 GST-WY               1:07.93    1:04.85    3  
  9 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT               1:08.40    1:05.19    2  
 10 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY              1:04.19    1:06.32    1  
 11 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT               1:05.55    1:06.47  
 12 Porter, Alaysa L          11 GST-WY               1:05.51    1:07.54  
 13 Montoya, Natalie G        12 RCR-SD               1:12.28    1:08.30  
 14 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY               1:08.42    1:08.37  
 15 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY              1:08.32    1:08.47  
 16 Scheuber, Teal E          12 UNAT-WY              1:09.82    1:08.91  
 17 Lien, Annie B             11 RCR-SD               1:13.70    1:12.16  
 18 Hansen Bennett McDon, Ke  11 BSC-WY               1:22.48    1:13.20  
 19 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY              1:13.77    1:13.52  
 20 Christensen, Katherine E  11 BAC-MT                    NT    1:14.92  
 21 Cahhal, Natalie R         12 BSC-WY               1:24.45    1:15.26  
 22 Major, Micky D            11 RCR-SD               1:20.55    1:15.29  
 23 Chapin, Seren M           11 BSC-WY               1:19.78    1:16.52  
 24 Sigman, Tiffany P         11 GST-WY               1:22.39    1:19.56  
 25 Pikula, Lauren K          11 GST-WY               1:23.53    1:19.80  
 26 Moothart, Jillie N        11 BAC-MT               1:23.11    1:19.91  
 27 Ruen, Breanna J           12 GST-WY               1:28.36    1:22.15  
 28 Loucks, Kelsey R          11 BAC-MT               1:24.00    1:23.21  
 29 Oberg, Tess E             12 RCR-SD               1:22.46    1:23.85  
 30 Harding, Halie N          12 BSC-WY               1:24.29    1:24.32  
 31 Everard, Hailey K         12 CASC-WY              1:22.00    1:24.37  
 32 Knudsen, Elli P           11 RCR-SD               1:21.73    1:24.75  
 33 Clyde, Olivia M           12 GST-WY                    NT    1:24.96  
 34 Westkott, Jessica K       11 SST-WY               1:15.17    1:25.07  
 35 Stratmeyer, Brittney R    11 GREA-SD              1:38.23    1:26.19  
 36 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY              1:29.21    1:26.29  
 37 Turk, Maci A              11 SST-WY               1:33.83    1:30.44  
 38 Keehn, Zoe J              11 DL76-SD              1:37.53    1:31.45  
 39 Gienger, Layni J          11 GOLD-SD              2:02.70    1:42.11  
 40 Campbell, Hannah E        11 DL76-SD                   NT    1:47.86  
 41 Bushard, Lizzy M          11 BY-MT                1:50.73    1:49.27  
 42 Geeting, Alex R           11 SST-WY               1:50.09    1:49.62  
 43 Martinsen, Emma G         11 BAC-MT               1:52.94    1:50.12  
 44 Jagers, Jaysha J          12 BAC-MT                    NT    1:54.33  
 -- Swope, Tanikka V          11 SST-WY               1:27.47         DQ  
 
Event 14  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Michael R          10 UNAT-SD              1:21.18    1:14.04   11  
  2 Allen, Joshua D           10 BAC-MT               1:23.50    1:15.87    9  
  3 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD              1:15.17    1:17.03    8  
  4 Cox, Avery J              10 CASC-WY              1:29.19    1:21.69    7  
  5 Morton, Caden Q            9 GST-WY               1:18.31    1:21.77    6  
  6 Johnson, Miles S           8 RCR-SD               1:23.94    1:22.78    5  
  7 Degnan, Riley R           10 GST-WY               1:21.08    1:23.97    4  
  8 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY              1:25.10    1:24.09    3  
  9 Gallegos, Cisco E          9 SST-WY               1:32.70    1:25.45    2  
 10 Cahhal, Alex M             9 BSC-WY               1:30.59    1:26.23    1  
 11 Chick, Aidan               9 NSST-WY              1:40.73    1:29.29  
 12 Anderson, Koren J          9 CASC-WY              1:41.47    1:29.56  
 13 Hendricks, Tristin R       9 GOLD-SD              1:25.94    1:30.12  
 14 Balding, Abraham A        10 BAC-MT               1:24.38    1:31.40  
 15 Olinger, Aaron M          10 DL76-SD              1:38.66    1:31.94  
 16 Reiss, Caleb A            10 RCR-SD               1:36.96    1:32.23  
 17 O'Dell, Scott E           10 GST-WY               1:34.48    1:32.38  
 18 Grosz, Hayden M            9 GREA-SD              1:39.77    1:33.38  
 19 Lamb, Cole I               9 GREA-SD              1:38.94    1:34.94  
 20 Chick, Avery J             9 NSST-WY              1:35.32    1:35.91  
 21 O'Dell, Alex W            10 GST-WY               1:26.35    1:37.30  
 22 Whitney, Neil T            9 NSST-WY                   NT    1:37.41  
 23 Lansing, Noah T            9 CASC-WY              1:46.65    1:38.85  
 24 Rainey, TK K              10 DL76-SD              1:39.70    1:39.43  
 25 Rainey, Rocke J            9 DL76-SD              1:59.91    1:52.56  
 26 Scribner, Travis J         9 NSST-WY              1:43.13    1:55.89  
 27 Nissen, Daley C            9 SST-WY                    NT    2:07.93  
 
Event 14  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harder, Ethan W           12 BAC-MT                 58.87      55.99   11  
  2 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT                 59.49      56.00    9  
  3 Poley, Gunnar D           12 BSC-WY               1:01.35      58.36    8  
  4 Bonar, Austin L           12 GST-WY               1:03.91    1:03.37    7  
  5 Albers, JR A              11 GST-WY                    NT    1:12.57    6  
  6 Jessen, Tanner A          12 GST-WY                    NT    1:14.62    5  
  7 Loe, Nick A               11 PST-SD               1:19.51    1:18.05    4  
  8 Hoffmann, Landon J        11 GST-WY                    NT    1:19.53    3  
  9 Cummings, Rand W          12 GST-WY                    NT    1:21.03    2  
 10 Arnold, Brayden M         12 BAC-MT               1:23.08    1:23.51    1  
 11 Cox, Ethan J              12 CASC-WY              1:37.91    1:27.46  
 12 Green II, Christopher B   11 UNAT-SD              1:27.62    1:27.91  
 13 Arbach, Collin J          12 GST-WY                    NT    1:35.04  
 14 Straight -bray, Joseph D  11 BSC-WY               1:49.82    1:37.58  
 15 Fuernisen, Kota M         11 GST-WY                    NT    1:42.22  
 16 Nugent, Race C            11 BY-MT                     NT    1:53.59  
 17 Schochenmaier, Adam N     12 PST-SD                    NT    1:54.32  
 18 Romberg, Nate P           12 CCW-WY               2:04.77    1:54.83  
 
Event 15  Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carsrud, Sani J           12 GOLD-SD                59.98    1:02.31   11  
  2 Ma, Hayley E              12 BAC-MT               1:01.99    1:03.01    9  
  3 Anderson, Logan E         12 CHEY-WY              1:04.75    1:03.30    8  
  4 Fitzgerald, Sela M        12 GOLD-SD              1:05.18    1:06.16    7  
  5 Kohr, Cedar I             11 GST-WY                    NT    1:48.56    6  
  6 Mistler, Aubrey T         11 GST-WY                    NT    2:32.92    5  
 
Event 15  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theobald, Ashley M        14 PST-SD                 53.80      56.76   11  
  2 Hofmann, Grace E          13 RCR-SD                 56.65      57.07    9  
  3 Bryan, Abbey P            14 BAC-MT                 59.10      58.74    8  
  4 Beardslee, Katie I        14 SST-WY               1:00.97    1:00.23    7  
  5 Everard, Ana K            14 CASC-WY              1:02.17    1:00.71    6  
  6 Luoma, Shailee R          14 BAC-MT               1:02.23    1:01.49    5  
  7 Mills, Jillian N          14 GST-WY               1:03.19    1:01.71    4  
  8 Robison, Pippi E          13 SST-WY               1:00.73    1:01.76    3  
  9 Huntington, Evie H        13 RCR-SD               1:04.02    1:02.40    2  
 10 Carsrud, Katelin G        13 GOLD-SD              1:02.68    1:03.08    1  
 11 Morello, Rachel M         14 GREA-SD              1:02.45    1:03.22  
 12 Steiger, Rachael R        14 GST-WY               1:01.88    1:03.46  
 13 Beagle, Taylor A          13 GOLD-SD              1:03.84    1:03.74  
 14 Schiefelbein, Taylor L    14 GST-WY               1:02.36    1:04.41  
 15 Huber, Kayla A            14 GOLD-SD              1:06.19    1:06.08  
 16 Riddle, Hailee E          14 BSC-WY               1:05.29    1:06.12  
 17 Swanson, Rhianna R        13 RCR-SD               1:06.34    1:06.21  
 18 Krell, Jenna J            13 KSC-WY               1:04.19    1:07.10  
 19 Lewis, Gabrielle A        14 GOLD-SD              1:08.16    1:08.19  
 20 Brennan, Mallori R        13 GREA-SD              1:08.86    1:08.82  
 21 Olson, Alivia G           13 RCR-SD               1:05.97    1:09.06  
 22 Petersen, Paige M         14 BAC-MT               1:13.00    1:10.17  
 23 Patten, Helen G           14 SST-WY               1:08.84    1:10.50  
 24 Woeppel, Natasha N        14 GREA-SD              1:10.91    1:10.66  
 25 Kenefick-Aschoff, Burkel  14 PST-SD               1:11.28    1:11.24  
 26 Allen, Katherine R        13 BAC-MT               1:14.41    1:12.38  
 27 Johnson, Linsey           13 BAC-MT               1:17.36    1:12.54  
 28 Priddy, Halle Y           13 BAC-MT               1:09.14    1:12.66  
 29 Anderson, Kathryn V       14 SST-WY               1:11.72    1:13.28  
 30 Snow, Brittani M          13 PST-SD               1:16.73    1:14.80  
 31 Stratmeyer, McKayla M     13 GREA-SD              1:21.23    1:19.65  
 32 Cole, Cassi E             13 CCW-WY               1:22.50    1:19.85  
 33 Butsch, Hunter A          14 BAC-MT               1:22.40    1:21.42  
 -- O'Dell, Natalie C         13 GST-WY               1:04.76         DQ  
 
Event 15  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Iliana L           16 CASC-WY                53.79      54.78   11  
  2 Voigt, Anne E             16 RCR-SD                 54.44      56.47    9  
  3 Chapin, Hannah R          17 BSC-WY                 59.50      57.23    8  
  4 Jones, Larisa K           17 CASC-WY                55.16      57.64    7  
  5 Dougherty, Mackenzie J    15 SST-WY                 59.52    1:01.35    6  
  6 Meintsma, Allison M       16 PST-SD                 59.93    1:01.42    5  
  7 Stafford, Caley E         17 BSC-WY               1:01.36    1:01.44    4  
  8 Johnson, Maddy E          16 RCR-SD               1:02.03    1:01.54    3  
  9 Carsrud, Emmalee          15 GOLD-SD              1:01.26    1:02.05    2  
 10 Dougherty, Gretchen A     16 SST-WY               1:02.09    1:04.44    1  
 11 Voigt, Ellen M            18 RCR-SD                 58.07    1:04.67  
 12 Weiss, Faith E            17 RCR-SD               1:04.83    1:04.77  
 13 Hoefener, LeAndra E       17 PST-SD               1:02.88    1:04.78  
 14 Ott, Sara E               17 BSC-WY               1:04.76    1:05.03  
 15 Jessen, Taylor A          15 GST-WY               1:06.60    1:05.25  
 16 McClure, Sydney L         15 GST-WY                    NT    1:05.38  
 17 Rapp, Sarah M             16 GREA-SD              1:06.86    1:07.69  
 18 Cada, Casey N             15 GST-WY               1:04.03    1:09.51  
 19 Webber, Alescea L         15 BSC-WY               1:12.98    1:10.82  
 20 Brossart, Sabrina M       17 DL76-SD              1:11.54    1:12.01  
 
Event 16  Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT               1:17.91    1:10.11   11  
  2 Harris, Ryan J            12 GOLD-SD              1:17.32    1:13.85    9  
 
Event 16  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaver, Noah M            14 GST-WY                 51.02      52.70   11  
  2 Maas, Connor M            14 BY-MT                  54.97      56.14    9  
  3 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY                 57.75      57.65    8  
  4 Krell, Carl J             13 KSC-WY               1:00.65      58.93    7  
  5 Morton, Trevor L          14 GST-WY               1:01.36    1:01.20    6  
  6 Thorman, Carter J         13 GOLD-SD              1:00.54    1:01.90    5  
  7 Christensen, Sam R        14 BAC-MT                    NT    1:02.17    4  
  8 Ellbogen, Drew J          13 CASC-WY              1:02.70    1:02.74    3  
  9 Moothart, Seth W          13 BAC-MT               1:07.61    1:03.63    2  
 10 Lamb, Gabe E              13 GREA-SD              1:05.70    1:04.94    1  
 11 Patten, Oscar W           13 SST-WY               1:07.64    1:05.08  
 12 Holt, Jack L              14 BSC-WY               1:06.52    1:06.50  
 13 Reed, Drew G              14 SST-WY               1:10.86    1:06.82  
 14 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY              1:08.02    1:07.38  
 15 Dravland, Trey M          14 PST-SD               1:09.90    1:09.67  
 16 Romberg, Spencer C        14 CCW-WY               1:10.08    1:10.23  
 17 Cohoon, Ian S             14 BSC-WY               1:20.50    1:12.59  
 18 Wacaser, Scott S          14 BAC-MT               1:20.46    1:20.69  
 19 Mueller, Kyler D          13 GST-WY               1:17.21    1:22.17  
 20 Kinsinger, Keith L        14 GST-WY               1:23.72    1:22.83  
 21 Johnsen, Lance R          13 GST-WY               1:27.86    1:26.72  
 -- Weber, Dominik A          14 BAC-MT                    NT         DQ  
 
Event 16  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sieve, Ben R              16 RCR-SD                 49.75      51.53   11  
  2 Bowersox, David A         16 GST-WY                 50.02      52.72    9  
  3 Holt, Nate T              17 BSC-WY                 53.73      53.22    8  
  4 Baldacci, Conner D        15 GST-WY                 54.24      54.12    7  
  5 Scarlett, Matt J          15 BSC-WY                 53.82      56.97    6  
  6 Wells, Tim M              17 RCR-SD                 57.62      58.36    5  
  7 Harris, Justin W          15 GOLD-SD              1:06.04    1:02.13    4  
  8 Kenefick-Aschoff, Haven   16 PST-SD               1:04.66    1:02.94    3  
  9 Roden, Dillon L           17 BAC-MT               1:01.92    1:04.72    2  
 10 Schochenmaier, Luke A     16 PST-SD               1:19.67    1:10.16    1  
 
Event 17  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rehard, Klaire K          10 GST-WY               1:19.05    1:19.42   11  
  2 Robison, Zoe L            10 SST-WY               1:18.14    1:19.56    9  
  3 Green, Erin K              8 UNAT-SD              1:22.53    1:21.03    8  
  4 Campbell, Anna C          10 DL76-SD              1:29.84    1:22.43    7  
  5 O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT               1:26.34    1:24.14    6  
  6 Conklin, Brooke L         10 GST-WY               1:18.81    1:24.61    5  
  7 Peterson, Julia M         10 BY-MT                1:23.69    1:26.61    4  
  8 Gross, Hannah A            9 NSST-WY              1:40.60    1:26.82    3  
  9 Smith, Chloe A            10 RCR-SD               1:30.32    1:28.40    2  
 10 Poley, Libby R            10 BSC-WY               1:32.47    1:29.06    1  
 11 Hopewell, Alyssa          10 GOLD-SD              1:45.55    1:29.89  
 12 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY               1:39.60    1:32.70  
 13 Waldock, River A          10 CASC-WY                   NT    1:32.75  
 14 Hemmen, Ainslee J         10 RCR-SD                    NT    1:33.56  
 15 Schoenberner, Abbie L     10 GREA-SD              1:29.44    1:33.91  
 16 Turk, Belle E              9 SST-WY               1:37.45    1:34.03  
 17 Ketchum, Anna M           10 RCR-SD               1:38.45    1:34.57  
 18 Oberg, Meg M               9 RCR-SD               1:37.39    1:35.54  
 19 Pilon, Risa A              8 GST-WY               1:36.27    1:36.15  
 20 McMullen, Julia N          9 BAC-MT               1:35.69    1:37.57  
 21 Groeger, YuYu C           10 DL76-SD              1:34.73    1:38.91  
 22 Bryan, Bella K             9 BAC-MT               1:38.93    1:39.00  
 23 Tvedt, Mandi R            10 CCW-WY               1:47.82    1:39.89  
 24 Riddle, Luci A            10 BSC-WY               1:48.58    1:42.43  
 25 Drube, Madalyn G           8 GST-WY               1:54.97    1:45.26  
 26 Webber, Ashlee M           9 BSC-WY                    NT    1:49.45  
 27 Bruno, Josephine I        10 CCW-WY               1:46.88    1:49.98  
 28 Blackford, Jayleen M       9 CASC-WY              1:49.42    1:50.89  
 29 Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT    1:51.34  
 30 Kramer, Leah J             9 BAC-MT               1:52.46    1:51.41  
 30 Mattson, Raygan J         10 DL76-SD                   NT    1:51.41  
 32 Swets, Shelby M            9 GOLD-SD              1:59.10    1:55.60  
 33 O'Neil, Sydnee E           7 BAC-MT               1:53.59    1:56.65  
 34 Harris, Caroline R         8 GOLD-SD              2:16.27    1:58.53  
 35 Saunders, Morgan M        10 CASC-WY              2:07.81    2:06.48  
 36 Piercy, Jaci N             8 GST-WY                    NT    2:14.23  
 37 Kunz, Riley S              9 BY-MT                     NT    2:14.62  
 38 Hill, Patricia M           8 GST-WY                    NT    2:23.83  
 39 Shinkle, Ivy M             8 CCW-WY                    NT    2:33.12  
 40 Burton, Kenzie M           9 CCW-WY                    NT    2:43.46  
 -- Midthun, Taylor A          9 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Bonnar, Summer A           9 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Johnson, Macy R           10 BSC-WY               1:35.62         DQ  
 -- Mercer, Diomena J          9 BSC-WY                    NT         DQ  
 -- Schochenmaier, Hannah L    9 PST-SD               2:27.73         DQ  
 -- Raymond, Bridget H         7 RCR-SD                    NT         DQ  
 -- McAteer, Sydny N           9 CASC-WY              2:14.05         DQ  
 -- Anderson, Katelyn N        8 BY-MT                1:44.77         DQ  
 
Event 17  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY               1:12.75    1:10.50   11  
  2 Theobald, Sydney J        12 PST-SD               1:10.28    1:11.18    9  
  3 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT               1:14.11    1:13.10    8  
  4 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT               1:23.95    1:16.32    7  
  5 Dravland, Marlee A        12 PST-SD               1:16.04    1:16.65    6  
  6 Balding, Emily E          12 BAC-MT               1:20.40    1:17.23    5  
  7 Porter, Alaysa L          11 GST-WY               1:19.27    1:19.17    4  
  8 Holwell, Jenny B          12 GST-WY               1:19.27    1:19.79    3  
  9 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY              1:22.31    1:19.97    2  
 10 Cahhal, Natalie R         12 BSC-WY               1:20.18    1:21.69    1  
 11 Scheuber, Teal E          12 UNAT-WY              1:25.19    1:21.85  
 12 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY               1:23.39    1:21.98  
 13 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY              1:24.29    1:22.71  
 14 Lien, Annie B             11 RCR-SD               1:24.27    1:23.07  
 15 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY              1:29.17    1:24.17  
 16 Pikula, Lauren K          11 GST-WY               1:28.20    1:24.32  
 17 Knudsen, Elli P           11 RCR-SD               1:32.56    1:30.99  
 18 Everard, Hailey K         12 CASC-WY                   NT    1:32.15  
 19 Swope, Tanikka V          11 SST-WY               1:35.81    1:33.48  
 20 Christensen, Katherine E  11 BAC-MT                    NT    1:33.52  
 21 Loucks, Kelsey R          11 BAC-MT               1:31.64    1:34.43  
 22 Sigman, Tiffany P         11 GST-WY               1:35.75    1:35.36  
 23 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY              1:39.16    1:38.99  
 24 Turk, Maci A              11 SST-WY               1:39.36    1:40.38  
 25 Clyde, Olivia M           12 GST-WY                    NT    1:41.33  
 26 Campbell, Hannah E        11 DL76-SD                   NT    1:46.33  
 27 Keehn, Zoe J              11 DL76-SD              1:45.26    1:46.49  
 28 Martinsen, Emma G         11 BAC-MT                    NT    2:16.13  
 29 Bushard, Lizzy M          11 BY-MT                2:22.41    2:23.82  
 -- Harding, Halie N          12 BSC-WY               1:45.85         DQ  
 -- Hansen Bennett McDon, Ke  11 BSC-WY               1:30.19         DQ  
 -- Montoya, Natalie G        12 RCR-SD               1:29.92         DQ  
 -- Major, Micky D            11 RCR-SD               1:25.50         DQ  
 -- Hauber, McKenna D         11 GST-WY               2:07.24         DQ  
 -- Stratmeyer, Brittney R    11 GREA-SD                   NT         DQ  
 -- Chapin, Seren M           11 BSC-WY               1:32.54         DQ  
 
Event 18  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Joshua D           10 BAC-MT               1:32.04    1:30.30   11  
  2 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD              1:38.78    1:33.02    9  
  3 Cox, Avery J              10 CASC-WY              1:41.85    1:33.31    8  
  4 Reiss, Caleb A            10 RCR-SD               1:48.14    1:36.79    7  
  5 Hendricks, Tristin R       9 GOLD-SD                   NT    1:39.01    6  
  6 Olinger, Aaron M          10 DL76-SD              1:46.80    1:40.91    5  
  7 Chick, Avery J             9 NSST-WY              1:43.01    1:42.02    4  
  8 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY              1:39.74    1:42.50    3  
  9 McFadden, Nolan C          8 SST-WY               1:53.46    1:45.94    2  
 10 Rainey, TK K              10 DL76-SD              1:45.49    1:47.97    1  
 11 Anderson, Koren J          9 CASC-WY              1:54.52    1:48.59  
 12 Gallegos, Cisco E          9 SST-WY                    NT    1:49.50  
 13 O'Dell, Scott E           10 GST-WY               1:50.92    1:49.56  
 14 O'Dell, Alex W            10 GST-WY                    NT    1:52.22  
 15 Allen, Isaac N             8 BAC-MT               2:15.16    1:52.50  
 16 Lansing, Noah T            9 CASC-WY              1:57.22    1:52.86  
 17 Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY                   NT    1:53.32  
 18 Rainey, Rocke J            9 DL76-SD                   NT    2:10.62  
 -- Nissen, Daley C            9 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Green, Michael R          10 UNAT-SD              1:22.29         DQ  
 -- Johnson, Miles S           8 RCR-SD                    NT         DQ  
 -- Degnan, Riley R           10 GST-WY               1:39.17         DQ  
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harder, Ethan W           12 BAC-MT               1:03.57    1:02.45   11  
  2 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT               1:12.28    1:05.11    9  
  3 Poley, Gunnar D           12 BSC-WY               1:13.50    1:10.00    8  
  4 Bonar, Austin L           12 GST-WY               1:25.93    1:16.53    7  
  5 Albers, JR A              11 GST-WY               1:17.17    1:19.33    6  
  6 Loe, Nick A               11 PST-SD               1:39.17    1:31.63    5  
  7 Cox, Ethan J              12 CASC-WY              1:48.48    1:37.79    4  
  8 Green II, Christopher B   11 UNAT-SD              1:33.73    1:38.39    3  
  9 Cummings, Rand W          12 GST-WY                    NT    1:38.67    2  
 10 Straight -bray, Joseph D  11 BSC-WY                    NT    1:56.16    1  
 11 Arbach, Collin J          12 GST-WY                    NT    2:03.47  
 12 Schochenmaier, Adam N     12 PST-SD                    NT    2:08.26  
 13 Romberg, Nate P           12 CCW-WY               2:21.36    2:24.36  
 
Event 19  Girls 12 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ma, Hayley E              12 BAC-MT               2:27.09    2:32.32   11  
  2 Anderson, Logan E         12 CHEY-WY              2:47.58    2:36.30    9  
  3 Carsrud, Sani J           12 GOLD-SD              2:37.32    2:37.60    8  
  4 Fitzgerald, Sela M        12 GOLD-SD              2:44.30    2:43.60    7  
  5 Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY                   NT    2:51.40    6  
  6 Montoya, Natalie G        12 RCR-SD                    NT    3:04.44    5  
  7 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY                   NT    3:32.31    4  
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hofmann, Grace E          13 RCR-SD               2:17.38    2:20.09   11  
  2 Bryan, Abbey P            14 BAC-MT               2:25.04    2:26.41    9  
  3 Theobald, Ashley M        14 PST-SD               2:19.29    2:28.33    8  
  4 Everard, Ana K            14 CASC-WY              2:37.83    2:29.26    7  
  5 Robison, Pippi E          13 SST-WY               2:36.21    2:30.07    6  
  6 Luoma, Shailee R          14 BAC-MT               2:31.32    2:30.44    5  
  7 Schiefelbein, Taylor L    14 GST-WY               2:34.96    2:35.09    4  
  8 Beagle, Taylor A          13 GOLD-SD              2:36.88    2:36.45    3  
  9 Krell, Jenna J            13 KSC-WY                    NT    2:37.52    2  
 10 Huber, Kayla A            14 GOLD-SD              2:34.64    2:38.20    1  
 11 Beardslee, Katie I        14 SST-WY               2:40.30    2:39.46  
 12 O'Dell, Natalie C         13 GST-WY               2:35.37    2:41.26  
 13 Steiger, Rachael R        14 GST-WY               2:39.73    2:44.25  
 14 Lewis, Gabrielle A        14 GOLD-SD              2:34.60    2:45.59  
 15 Brennan, Mallori R        13 GREA-SD                   NT    2:46.24  
 16 Patten, Helen G           14 SST-WY               2:59.57    2:55.20  
 17 Olson, Alivia G           13 RCR-SD               3:13.40    2:56.12  
 18 Priddy, Halle Y           13 BAC-MT               2:58.06    3:01.20  
 19 Allen, Katherine R        13 BAC-MT               3:16.23    3:03.56  
 20 Kenefick-Aschoff, Burkel  14 PST-SD               3:18.87    3:09.09  
 21 Cole, Cassi E             13 CCW-WY               3:21.13    3:28.26  
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Iliana L           16 CASC-WY              2:11.76    2:15.75   11  
  2 Jones, Larisa K           17 CASC-WY              2:10.20    2:16.57    9  
  3 Chapin, Hannah R          17 BSC-WY               2:34.42    2:25.53    8  
  4 Stafford, Caley E         17 BSC-WY               2:36.94    2:28.77    7  
  5 Ott, Sara E               17 BSC-WY               2:48.86    2:40.31    6  
  6 Meintsma, Allison M       16 PST-SD               2:30.80    2:42.77    5  
  7 Voigt, Ellen M            18 RCR-SD               2:24.22    2:43.65    4  
  8 Cada, Casey N             15 GST-WY               2:41.98    2:45.69    3  
  9 Hoefener, LeAndra E       17 PST-SD               2:44.72    2:52.20    2  
 10 Webber, Alescea L         15 BSC-WY               3:12.02    2:54.86    1  
 11 Brossart, Sabrina M       17 DL76-SD                   NT    2:58.12  
 
Event 20  Boys 12 & Under 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Mason S         11 GREA-SD              2:45.49    2:36.63   11  
  2 Johnson, Mason C          11 BAC-MT               2:44.59    2:44.67    9  
  3 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT                    NT    2:54.56    8  
  4 Hendricks, Cameron F      12 GOLD-SD                   NT    3:21.92    7  
  5 Anderson, Koren J          9 CASC-WY                   NT    3:53.29    6  
 
Event 20  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maas, Connor M            14 BY-MT                2:07.27    2:09.47   11  
  2 Krell, Carl J             13 KSC-WY                    NT    2:30.34    9  
  3 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD              2:38.06    2:32.96    8  
  4 Thorman, Carter J         13 GOLD-SD              2:42.49    2:35.35    7  
  5 Holt, Jack L              14 BSC-WY               2:35.96    2:36.46    6  
  6 Ellbogen, Drew J          13 CASC-WY              2:42.63    2:39.92    5  
  7 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY                   NT    2:45.53    4  
  8 Cohoon, Ian S             14 BSC-WY               3:09.73    3:06.63    3  
  9 Romberg, Spencer C        14 CCW-WY                    NT    3:12.28    2  
 -- Johnsen, Lance R          13 GST-WY                    NT         DQ  
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holt, Nate T              17 BSC-WY               2:03.76    2:04.44   11  
  2 Sieve, Ben R              16 RCR-SD               2:12.38    2:12.11    9  
  3 Roden, Dillon L           17 BAC-MT               2:57.79    2:54.37    8  
 
Event 21  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Erin K              8 UNAT-SD                21.24      20.22   11  
  2 Pilon, Risa A              8 GST-WY                 22.90      22.45    9  
  3 Balding, Sarah S           8 BAC-MT                 21.37      22.70    8  
  4 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD                    NT      23.35    7  
  5 Drube, Madalyn G           8 GST-WY                 27.94      25.42    6  
  6 Rehard, Skye S             7 GST-WY                 28.40      25.76    5  
  7 Baretta, Isabel R          8 BAC-MT                 30.90      27.89    4  
  8 Stevens, Abi G             7 BAC-MT                 29.37      29.18    3  
  9 Friday, Parker O           8 BAC-MT                 29.24      30.96    2  
 10 Major, Kiana J             8 RCR-SD                 31.09      30.97    1  
 11 Anderson, Katelyn N        8 BY-MT                  28.33      31.56  
 12 Mills, Autumn M            8 NSST-WY                36.80      32.44  
 13 O'Neil, Sydnee E           7 BAC-MT                 37.68      36.98  
 14 Winkler, Hannah L          8 GST-WY                    NT      38.93  
 15 Johnson, Hailey            7 BAC-MT                 34.67      40.05  
 -- Drube, Ryann J             7 GST-WY                 27.15         DQ  
 -- Turpin, Katie L            8 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Morgan, Jaylynn D          8 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Aldrich, Torie F           6 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Toth, Brylee J             7 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Shinkle, Ivy M             8 CCW-WY                 43.27         DQ  
 -- Loe, Emmy L                6 PST-SD                    NT         DQ  
 -- Bennett-McDonnell, Keese   7 BSC-WY                    NT         DQ  
 -- Hurtt, Zoey Q              8 BY-MT                     NT         DQ  
 -- Ketchum, Sofia M           8 RCR-SD                    NT         DQ  
 -- Bonar, Samantha J          7 GST-WY                 34.32         DQ  
 -- Raymond, Bridget H         7 RCR-SD                    NT         DQ  
 
Event 22  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loe, Isaac R               8 PST-SD                 22.47      23.13   11  
  2 Rainey, Crew W             8 DL76-SD                30.56      28.43    9  
  3 Swets, Nathan J            8 GOLD-SD                28.66      29.30    8  
  4 Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY                34.15      29.56    7  
  5 Mulholland, Trey P         8 SST-WY                    NT      29.94    6  
  6 Hager, Garrett D           7 GST-WY                 42.64      38.24    5  
 -- Lansing, John Paul J       7 CASC-WY                   NT         DQ  
 -- McFadden, Nolan C          8 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Gross, Ramsey J            7 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Anderson, Kaden T          8 CHEY-WY                37.37         DQ  
 -- Allen, Isaac N             8 BAC-MT                    NT         DQ  
 -- Sharp, Aidan P             7 RCR-SD                 31.21         DQ  
 -- Ward-Zeller, Mason J       5 PST-SD                    NT         DQ  
 
Event 23  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Zoe L            10 SST-WY                 38.02      39.51   11  
  2 Green, Erin K              8 UNAT-SD                43.89      43.06    9  
  3 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY                 46.71      44.43    8  
  4 Collins, Katie J           9 RCR-SD                 45.64      44.44    7  
  5 Schoenberner, Abbie L     10 GREA-SD                46.85      44.73    6  
  6 McMullen, Julia N          9 BAC-MT                 44.59      45.19    5  
  7 Rehard, Klaire K          10 GST-WY                 43.91      45.32    4  
  8 Campbell, Anna C          10 DL76-SD                44.06      45.34    3  
  9 Turk, Belle E              9 SST-WY                 48.82      46.66    2  
 10 Sharp, Abby D             10 RCR-SD                 46.73      47.28    1  
 11 Waldock, River A          10 CASC-WY                48.15      48.37  
 12 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD               1:02.94      48.85  
 13 Groeger, YuYu C           10 DL76-SD                48.69      49.01  
 14 Gross, Hannah A            9 NSST-WY                52.66      49.51  
 15 Balding, Sarah S           8 BAC-MT                 52.94      49.99  
 16 Whitney, Markie J         10 NSST-WY                54.32      50.43  
 17 Poley, Libby R            10 BSC-WY                 55.16      50.77  
 18 Blackford, Jayleen M       9 CASC-WY                49.68      51.17  
 19 Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT      51.31  
 20 Bruno, Josephine I        10 CCW-WY                 49.51      51.89  
 21 Hall, Lainey A            10 GOLD-SD                52.85      52.12  
 22 Oberg, Meg M               9 RCR-SD                 52.60      54.37  
 23 Eliassen, Justyce V        8 GST-WY               1:01.23      54.83  
 24 Riddle, Luci A            10 BSC-WY                 54.93      54.94  
 25 Hemmen, Ainslee J         10 RCR-SD                 55.77      55.28  
 26 Johnson, Macy R           10 BSC-WY                 57.94      55.29  
 27 Webber, Ashlee M           9 BSC-WY                    NT      55.80  
 28 Voigt, Emily G             9 RCR-SD                 55.98      56.97  
 29 Swets, Shelby M            9 GOLD-SD                55.26      57.37  
 30 Kramer, Leah J             9 BAC-MT                 59.39      57.89  
 31 Tvedt, Mandi R            10 CCW-WY                 57.39      57.90  
 32 Harris, Caroline R         8 GOLD-SD              1:06.29      59.33  
 33 Bunch, Sophia M            9 BAC-MT               1:04.16      59.75  
 34 Kunz, Riley S              9 BY-MT                     NT    1:01.68  
 35 Crouse, Ellie E            9 BAC-MT               1:00.57    1:07.27  
 36 Ketchum, Anna M           10 RCR-SD               1:16.17    1:08.76  
 -- Bonnar, Summer A           9 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Drube, Ryann J             7 GST-WY                 55.99         DQ  
 -- McAteer, Sydny N           9 CASC-WY                   NT         DQ  
 -- O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT                 44.33         DQ  
 -- Midthun, Taylor A          9 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Baretta, Isabel R          8 BAC-MT                    NT         DQ  
 -- Slade, Alli M              9 BAC-MT                 47.82         DQ  
 -- Mattson, Raygan J         10 DL76-SD                   NT         DQ  
 -- Major, Kiana J             8 RCR-SD               1:10.01         DQ  
 -- Burton, Kenzie M           9 CCW-WY                    NT         DQ  
 -- Schochenmaier, Hannah L    9 PST-SD               1:15.34         DQ  
 -- Janssen, Natalie A        10 DL76-SD                   NT         DQ  
 -- Drube, Madalyn G           8 GST-WY                    NT         DQ  
 -- Conklin, Brooke L         10 GST-WY                 40.55         DQ  
 -- Pollak, Ashleigh C        10 BY-MT                1:15.91         DQ  
 -- Mercer, Diomena J          9 BSC-WY                    NT         DQ  
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY                 34.53      35.47   11  
  2 Dravland, Marlee A        12 PST-SD                 35.69      36.29    9  
  3 Slade, Haddy M            12 BAC-MT                 36.66      36.95    8  
  4 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY                 38.63      38.37    7  
  5 Theobald, Sydney J        12 PST-SD                 40.56      38.83    6  
  6 Holwell, Jenny B          12 GST-WY                 40.90      38.92    5  
  7 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT                 40.70      39.06    4  
  8 Porter, Alaysa L          11 GST-WY                 41.17      40.08    3  
  9 Scheuber, Teal E          12 UNAT-WY                45.01      40.09    2  
 10 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT                 41.71      40.64    1  
 11 Crouse, Dara G            12 BAC-MT                 39.08      41.19  
 12 Hauber, McKenna D         11 GST-WY                 44.67      41.74  
 13 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY                43.73      41.99  
 14 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY                45.25      44.04  
 15 Pikula, Lauren K          11 GST-WY                 45.35      44.33  
 16 Oberg, Tess E             12 RCR-SD                 44.46      45.15  
 17 Sigman, Tiffany P         11 GST-WY                 45.40      45.53  
 18 Knudsen, Elli P           11 RCR-SD                 47.07      46.71  
 19 Lien, Annie B             11 RCR-SD                 47.21      48.07  
 19 Turk, Maci A              11 SST-WY                 49.68      48.07  
 21 Everard, Hailey K         12 CASC-WY                49.72      48.09  
 22 Swope, Tanikka V          11 SST-WY                 48.95      49.72  
 23 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY                49.47      49.96  
 24 Vance, Kenna J            12 GST-WY                    NT      50.45  
 25 Clyde, Olivia M           12 GST-WY                    NT      51.37  
 26 Hansen Bennett McDon, Ke  11 BSC-WY                 54.33      51.48  
 27 Bunch, Grace A            11 BAC-MT                 51.98      52.77  
 28 Campbell, Hannah E        11 DL76-SD                   NT      53.26  
 29 Martinsen, Emma G         11 BAC-MT                 52.21      53.73  
 30 Stratmeyer, Brittney R    11 GREA-SD                49.26      54.19  
 31 Chapin, Seren M           11 BSC-WY               1:02.07      54.36  
 32 Harding, Halie N          12 BSC-WY                 58.22      55.06  
 33 Gienger, Layni J          11 GOLD-SD              1:03.33    1:07.13  
 -- Keehn, Zoe J              11 DL76-SD              1:06.28         DQ  
 -- Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY                43.56         DQ  
 -- Loucks, Kelsey R          11 BAC-MT                 50.80         DQ  
 -- Geeting, Alex R           11 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Moothart, Jillie N        11 BAC-MT                 46.23         DQ  
 -- Ruen, Breanna J           12 GST-WY                 53.02         DQ  
 -- Bushard, Lizzy M          11 BY-MT                1:08.88         DQ  
 -- Mistler, Aubrey T         11 GST-WY                    NT         DQ  
 
Event 24  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morton, Caden Q            9 GST-WY                 44.66      45.01   11  
  2 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD                46.61      45.51    9  
  3 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY                47.94      45.76    8  
  4 Allen, Joshua D           10 BAC-MT                 49.10      46.58    7  
  5 Johnson, Miles S           8 RCR-SD               1:03.43      50.92    6  
  6 Grosz, Hayden M            9 GREA-SD                54.90      51.63    5  
  7 Balding, Abraham A        10 BAC-MT                 50.87      51.65    4  
  8 Hendricks, Tristin R       9 GOLD-SD                50.01      52.13    3  
  9 Cox, Avery J              10 CASC-WY                51.53      52.61    2  
 10 Degnan, Riley R           10 GST-WY                 56.05      53.06    1  
 11 Cahhal, Alex M             9 BSC-WY                 53.54      55.86  
 12 Anderson, Koren J          9 CASC-WY                59.35      58.21  
 13 Gallegos, Cisco E          9 SST-WY               1:03.43      58.40  
 14 Olinger, Aaron M          10 DL76-SD              1:04.94    1:01.93  
 15 O'Dell, Alex W            10 GST-WY                    NT    1:06.52  
 16 Rainey, Rocke J            9 DL76-SD              1:13.89    1:06.61  
 17 Mulholland, Trey P         8 SST-WY                    NT    1:06.99  
 18 O'Dell, Scott E           10 GST-WY                    NT    1:19.30  
 -- Chick, Aidan               9 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Chick, Avery J             9 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Whitney, Neil T            9 NSST-WY              1:07.22         DQ  
 -- Scribner, Travis J         9 NSST-WY              1:19.05         DQ  
 -- Lamb, Cole I               9 GREA-SD                   NT         DQ  
 -- Green, Michael R          10 UNAT-SD                37.86         DQ  
 -- Rainey, TK K              10 DL76-SD              1:06.89         DQ  
 -- Anderson, Jarek C          9 GST-WY                    NT         DQ  
 -- Lansing, Noah T            9 CASC-WY              1:07.82         DQ  
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonar, Austin L           12 GST-WY                 38.45      35.87   11  
  2 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT                 36.82      35.89    9  
  3 Harder, Ethan W           12 BAC-MT                 42.50      36.14    8  
  4 Jessen, Tanner A          12 GST-WY                    NT      40.24    7  
  5 Johnson, Mason C          11 BAC-MT                 41.14      41.42    6  
  6 Loe, Nick A               11 PST-SD                 41.21      41.83    5  
  7 Green II, Christopher B   11 UNAT-SD                44.95      44.49    4  
  8 Albers, JR A              11 GST-WY                 45.65      44.50    3  
  9 Rogge, Dawson L           11 GST-WY                 51.50      45.58    2  
 10 Cox, Ethan J              12 CASC-WY                56.75      50.66    1  
 11 Arnold, Brayden M         12 BAC-MT                 51.94      50.97  
 12 Nugent, Race C            11 BY-MT                     NT      56.95  
 13 Arbach, Collin J          12 GST-WY                    NT      57.92  
 14 Cummings, Rand W          12 GST-WY                    NT      59.72  
 15 Brandon, Jordan A         12 GST-WY                    NT    1:00.25  
 16 Straight -bray, Joseph D  11 BSC-WY               1:07.06    1:00.38  
 17 Romberg, Nate P           12 CCW-WY               1:08.32    1:13.05  
 -- Schochenmaier, Adam N     12 PST-SD                    NT         DQ  
 -- Poley, Gunnar D           12 BSC-WY                 40.91         DQ  
 -- Jessen, Thayne A          11 GST-WY                    NT         DQ  
 
Event 25  Girls 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gualano, Ria J            11 GREA-SD              1:18.90    1:18.22   11  
  2 Slade, Haddy M            12 BAC-MT               1:21.06    1:22.04    9  
  3 Balding, Emily E          12 BAC-MT               1:23.93    1:23.15    8  
  4 Anderson, Logan E         12 CHEY-WY              1:24.35    1:25.98    7  
  5 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY              1:38.42    1:31.13    6  
  6 Fitzgerald, Sela M        12 GOLD-SD              1:27.73    1:31.34    5  
  7 Peterson, Julia M         10 BY-MT                1:31.45    1:31.99    4  
  8 Moothart, Jillie N        11 BAC-MT               1:38.92    1:35.44    3  
  9 McMullen, Julia N          9 BAC-MT               1:36.24    1:36.12    2  
 10 Christensen, Katherine E  11 BAC-MT                    NT    1:36.35    1  
 11 Major, Micky D            11 RCR-SD               1:48.83    1:42.10  
 12 Hall, Lainey A            10 GOLD-SD              1:59.45    1:52.74  
 13 Vance, Kenna J            12 GST-WY                    NT    1:55.30  
 14 Westkott, Jessica K       11 SST-WY               2:07.47    2:05.00  
 15 Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY              2:09.35    2:05.22  
 16 Jagers, Jaysha J          12 BAC-MT               2:08.40    2:10.33  
 -- Martinsen, Emma G         11 BAC-MT               1:56.80         DQ  
 -- Slade, Alli M              9 BAC-MT               1:49.29         DQ  
 
Event 25  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carsrud, Katelin G        13 GOLD-SD              1:15.15    1:16.13   11  
  2 Mills, Jillian N          14 GST-WY               1:20.23    1:17.38    9  
  3 Bryan, Abbey P            14 BAC-MT               1:16.57    1:17.92    8  
  4 Beagle, Taylor A          13 GOLD-SD              1:24.29    1:21.27    7  
  5 Robison, Pippi E          13 SST-WY               1:19.61    1:22.74    6  
  6 Morello, Rachel M         14 GREA-SD              1:23.15    1:24.04    5  
  7 Luoma, Shailee R          14 BAC-MT               1:30.58    1:24.14    4  
  8 Everard, Ana K            14 CASC-WY              1:34.04    1:24.88    3  
  9 Huntington, Evie H        13 RCR-SD               1:33.72    1:25.26    2  
 10 Petersen, Paige M         14 BAC-MT               1:29.66    1:25.51    1  
 11 Beardslee, Katie I        14 SST-WY               1:23.62    1:26.20  
 12 Krell, Jenna J            13 KSC-WY               1:27.62    1:26.74  
 13 Brennan, Mallori R        13 GREA-SD              1:27.47    1:28.22  
 14 Priddy, Halle Y           13 BAC-MT               1:32.25    1:29.78  
 15 Kenefick-Aschoff, Burkel  14 PST-SD               1:31.81    1:33.15  
 16 Stratmeyer, McKayla M     13 GREA-SD              1:43.39    1:34.24  
 17 Allen, Katherine R        13 BAC-MT               1:36.42    1:34.30  
 18 Huber, Kayla A            14 GOLD-SD              1:33.24    1:34.44  
 19 Woeppel, Natasha N        14 GREA-SD              1:39.80    1:34.97  
 20 Patten, Helen G           14 SST-WY               1:34.95    1:35.20  
 21 Whitney, Kinlee R         14 NSST-WY              1:33.68    1:38.91  
 22 Anderson, Kathryn V       14 SST-WY               1:36.91    1:39.06  
 23 Johnson, Linsey           13 BAC-MT                    NT    1:39.84  
 24 Snow, Brittani M          13 PST-SD               1:38.44    1:42.08  
 25 Cole, Cassi E             13 CCW-WY               1:45.35    1:43.60  
 26 Butsch, Hunter A          14 BAC-MT                    NT    1:54.27  
 -- Swanson, Rhianna R        13 RCR-SD               1:19.66         DQ  
 
Event 25  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stafford, Caley E         17 BSC-WY               1:17.78    1:13.72   11  
  2 Dougherty, Gretchen A     16 SST-WY               1:14.07    1:16.70    9  
  3 Johnson, Maddy E          16 RCR-SD               1:19.87    1:19.19    8  
  4 Jones, Larisa K           17 CASC-WY              1:16.96    1:19.56    7  
  5 Dougherty, Mackenzie J    15 SST-WY               1:16.70    1:20.45    6  
  6 McClure, Sydney L         15 GST-WY                    NT    1:21.20    5  
  7 Carsrud, Emmalee          15 GOLD-SD              1:19.77    1:23.70    4  
  8 Ott, Sara E               17 BSC-WY               1:25.07    1:23.73    3  
  9 Weiss, Faith E            17 RCR-SD               1:25.15    1:24.19    2  
 10 Jessen, Taylor A          15 GST-WY               1:21.87    1:24.45    1  
 11 Dobitz, Maikyla C         15 GST-WY               1:35.88    1:29.15  
 12 Whitney, Jae M            16 NSST-WY              1:28.48    1:30.84  
 13 Brossart, Sabrina M       17 DL76-SD              1:30.28    1:33.70  
 14 Webber, Alescea L         15 BSC-WY               1:39.70    1:34.14  
 
Event 26  Boys 12 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT               1:33.63    1:30.30   11  
  2 Johnson, Mason C          11 BAC-MT               1:30.51    1:30.33    9  
  3 Harris, Ryan J            12 GOLD-SD              1:44.24    1:45.58    8  
  4 Hendricks, Cameron F      12 GOLD-SD              1:46.05    1:46.85    7  
  5 Hendricks, Tristin R       9 GOLD-SD              1:51.95    1:56.11    6  
  6 Straight -bray, Joseph D  11 BSC-WY                    NT    2:13.03    5  
  7 Reiss, Caleb A            10 RCR-SD                    NT    2:18.44    4  
 
Event 26  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY               1:07.85    1:08.94   11  
  2 Beaver, Noah M            14 GST-WY               1:06.65    1:09.27    9  
  3 Morton, Trevor L          14 GST-WY               1:16.20    1:12.80    8  
  4 Dravland, Trey M          14 PST-SD               1:19.80    1:19.21    7  
  5 Reed, Drew G              14 SST-WY               1:27.32    1:20.41    6  
  6 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD              1:24.94    1:21.42    5  
  7 Christensen, Sam R        14 BAC-MT                    NT    1:22.35    4  
  8 Moothart, Seth W          13 BAC-MT               1:28.09    1:25.17    3  
  9 Holt, Jack L              14 BSC-WY               1:25.21    1:25.93    2  
 10 Patten, Oscar W           13 SST-WY               1:33.73    1:35.47    1  
 11 Cohoon, Ian S             14 BSC-WY               1:53.27    1:49.15  
 -- Wacaser, Scott S          14 BAC-MT               1:42.02         DQ  
 -- Kinsinger, Keith L        14 GST-WY                    NT         DQ  
 -- Lamb, Gabe E              13 GREA-SD              1:21.19         DQ  
 -- Romberg, Spencer C        14 CCW-WY               2:11.81         DQ  
 -- Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY              1:41.78         DQ  
 -- Weber, Dominik A          14 BAC-MT                    NT         DQ  
 
Event 26  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldacci, Collin M        18 GST-WY               1:00.59      58.67   11  
  2 Bowersox, David A         16 GST-WY               1:01.63    1:06.40    9  
  3 Holt, Nate T              17 BSC-WY               1:10.47    1:12.63    8  
  4 Scarlett, Matt J          15 BSC-WY               1:09.90    1:13.37    7  
  5 Wells, Tim M              17 RCR-SD               1:15.74    1:13.83    6  
  6 Baldacci, Conner D        15 GST-WY               1:14.12    1:13.94    5  
  7 Harris, Justin W          15 GOLD-SD              1:25.94    1:23.46    4  
  8 Kenefick-Aschoff, Haven   16 PST-SD               1:26.65    1:23.83    3  
  9 Roden, Dillon L           17 BAC-MT               1:31.77    1:33.73    2  
 10 Schochenmaier, Luke A     16 PST-SD                    NT    1:36.83    1  
 
Event 27  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD               1:24.33    1:22.35   11  
  2 Pilon, Risa A              8 GST-WY               1:20.34    1:25.99    9  
  3 Balding, Sarah S           8 BAC-MT               1:38.38    1:36.35    8  
  4 Drube, Ryann J             7 GST-WY               1:41.72    1:43.64    7  
  5 Stevens, Abi G             7 BAC-MT               1:50.51    1:47.75    6  
  6 Rehard, Skye S             7 GST-WY               1:49.02    1:48.16    5  
  7 Drube, Madalyn G           8 GST-WY               1:51.77    1:48.64    4  
  8 Haddix, Aspen A            8 GST-WY                    NT    1:49.26    3  
  9 Raymond, Bridget H         7 RCR-SD               2:03.62    1:50.08    2  
 10 Friday, Parker O           8 BAC-MT               1:52.09    1:51.73    1  
 11 Anderson, Katelyn N        8 BY-MT                     NT    1:52.03  
 12 Cooley, Sophie G           8 BSC-WY                    NT    1:53.33  
 13 Spelts, Joelie E           7 GST-WY                    NT    1:55.17  
 14 Mills, Autumn M            8 NSST-WY              1:51.34    1:56.81  
 15 Bonar, Samantha J          7 GST-WY                    NT    1:59.33  
 16 O'Neil, Sydnee E           7 BAC-MT               1:51.66    2:00.80  
 17 Turpin, Katie L            8 SST-WY               2:09.12    2:03.93  
 18 Morgan, Jaylynn D          8 SST-WY               2:35.14    2:04.10  
 19 Hurtt, Zoey Q              8 BY-MT                     NT    2:22.18  
 20 Hill, Patricia M           8 GST-WY                    NT    2:23.59  
 21 Shinkle, Ivy M             8 CCW-WY               3:08.08    3:00.05  
 -- Ketchum, Sofia M           8 RCR-SD               2:21.11         DQ  
 -- Eliassen, Justyce V        8 GST-WY                    NT         DQ  
 
Event 28  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loe, Isaac R               8 PST-SD               1:20.81    1:25.62   11  
  2 McFadden, Nolan C          8 SST-WY               1:37.30    1:41.22    9  
  3 Swets, Nathan J            8 GOLD-SD                   NT    1:44.06    8  
  4 Anderson, Kaden T          8 CHEY-WY              1:45.17    1:46.53    7  
  5 Rainey, Crew W             8 DL76-SD                   NT    1:48.05    6  
  6 Allen, Isaac N             8 BAC-MT               2:00.08    1:57.33    5  
  7 Sharp, Aidan P             7 RCR-SD               2:15.40    1:59.61    4  
  8 Gross, Ramsey J            7 NSST-WY                   NT    2:19.00    3  
  9 Lansing, John Paul J       7 CASC-WY                   NT    2:48.95    2  
 
Event 29  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Zoe L            10 SST-WY               2:25.79    2:32.41   11  
  2 Campbell, Anna C          10 DL76-SD                   NT    2:43.34    9  
  3 Peterson, Julia M         10 BY-MT                2:38.59    2:43.66    8  
  4 Rehard, Klaire K          10 GST-WY               2:38.62    2:43.71    7  
  5 Conklin, Brooke L         10 GST-WY               2:42.00    2:48.48    6  
  6 Sharp, Abby D             10 RCR-SD               2:49.01    2:48.99    5  
  7 Gross, Hannah A            9 NSST-WY              3:18.54    2:49.49    4  
  8 Schoenberner, Abbie L     10 GREA-SD              3:03.91    2:51.34    3  
  9 Collins, Katie J           9 RCR-SD               2:50.16    2:52.57    2  
 10 Smith, Chloe A            10 RCR-SD               2:52.34    2:57.72    1  
 11 Bryan, Bella K             9 BAC-MT               2:57.22    2:58.97  
 12 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY               3:07.30    3:01.45  
 13 Poley, Libby R            10 BSC-WY               3:20.48    3:09.24  
 14 Turk, Belle E              9 SST-WY               3:07.71    3:13.93  
 15 Ketchum, Anna M           10 RCR-SD               3:32.79    3:14.79  
 16 Oberg, Meg M               9 RCR-SD               3:05.80    3:15.01  
 17 Groeger, YuYu C           10 DL76-SD                   NT    3:15.37  
 18 Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT    3:26.90  
 19 Hemmen, Ainslee J         10 RCR-SD                    NT    3:27.88  
 20 Riddle, Luci A            10 BSC-WY                    NT    3:34.84  
 21 Tvedt, Mandi R            10 CCW-WY               3:32.47    3:36.69  
 22 Schochenmaier, Hannah L    9 PST-SD               4:40.39    4:36.81  
 -- Bruno, Josephine I        10 CCW-WY               3:28.59         DQ  
 
Event 29  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theobald, Sydney J        12 PST-SD               2:18.34    2:17.18   11  
  2 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY               2:19.63    2:17.39    9  
  3 Slade, Haddy M            12 BAC-MT               2:20.45    2:17.52    8  
  4 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY              2:35.92    2:30.99    7  
  5 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY               2:33.71    2:33.40    6  
  6 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY              2:30.09    2:33.77    5  
  7 Porter, Alaysa L          11 GST-WY               2:27.53    2:34.36    4  
  8 Christensen, Katherine E  11 BAC-MT                    NT    2:44.75    3  
  9 Cahhal, Natalie R         12 BSC-WY               3:07.61    2:47.87    2  
 10 Montoya, Natalie G        12 RCR-SD               2:42.92    2:48.75    1  
 11 Hansen Bennett McDon, Ke  11 BSC-WY               3:06.67    2:55.10  
 12 Oberg, Tess E             12 RCR-SD               3:00.66    3:03.85  
 13 Ruen, Breanna J           12 GST-WY               3:23.18    3:09.15  
 14 Swope, Tanikka V          11 SST-WY               3:07.39    3:09.92  
 15 Westkott, Jessica K       11 SST-WY                    NT    3:20.10  
 16 Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY                   NT    3:29.40  
 17 Gienger, Layni J          11 GOLD-SD                   NT    3:45.68  
 18 Bushard, Lizzy M          11 BY-MT                3:55.26    4:11.67  
 19 Campbell, Hannah E        11 DL76-SD                   NT    4:21.61  
 -- Harding, Halie N          12 BSC-WY               3:45.05         DQ  
 -- Sigman, Tiffany P         11 GST-WY               3:20.47         DQ  
 
Event 30  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD              2:47.65    2:55.59   11  
  2 Morton, Caden Q            9 GST-WY                    NT    3:02.66    9  
  3 Degnan, Riley R           10 GST-WY               3:03.63    3:10.29    8  
  4 Johnson, Miles S           8 RCR-SD               3:05.64    3:12.63    7  
  5 Cox, Avery J              10 CASC-WY              3:20.32    3:13.54    6  
  6 Balding, Abraham A        10 BAC-MT               3:11.23    3:21.17    5  
  7 Cahhal, Alex M             9 BSC-WY               3:18.64    3:29.17    4  
  8 Anderson, Koren J          9 CASC-WY              3:23.18    3:30.05    3  
  9 Reiss, Caleb A            10 RCR-SD               4:02.46    3:30.86    2  
 10 Chick, Aidan               9 NSST-WY                   NT    3:31.14    1  
 11 O'Dell, Scott E           10 GST-WY                    NT    3:35.09  
 12 Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY              3:52.06    3:44.19  
 13 O'Dell, Alex W            10 GST-WY                    NT    3:47.10  
 14 Gallegos, Cisco E          9 SST-WY                    NT    5:16.76  
 
Event 30  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harder, Ethan W           12 BAC-MT               2:06.56    2:06.61   11  
  2 Poley, Gunnar D           12 BSC-WY               2:10.62    2:16.71    9  
  3 Bonar, Austin L           12 GST-WY               2:39.36    2:22.74    8  
  4 Cox, Ethan J              12 CASC-WY              3:56.65    3:15.21    7  
  5 Arnold, Brayden M         12 BAC-MT               3:09.89    3:18.54    6  
  6 Schochenmaier, Adam N     12 PST-SD                    NT    4:20.11    5  
 
Event 31  Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gualano, Ria J            11 GREA-SD              2:18.00    2:17.22   11  
  2 Hauber, McKenna D         11 GST-WY               2:34.83    2:21.08    9  
  3 Balding, Emily E          12 BAC-MT               2:23.46    2:25.91    8  
  4 Ma, Hayley E              12 BAC-MT               2:19.15    2:27.72    7  
  5 Fitzgerald, Sela M        12 GOLD-SD              2:24.28    2:28.85    6  
  6 Anderson, Logan E         12 CHEY-WY              2:33.15    2:30.64    5  
  7 Lien, Annie B             11 RCR-SD               2:44.20    2:43.74    4  
  8 Major, Micky D            11 RCR-SD               2:57.74    2:54.64    3  
  9 Pikula, Lauren K          11 GST-WY               2:58.98    2:55.80    2  
 
Event 31  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theobald, Ashley M        14 PST-SD               1:56.09    2:02.48   11  
  2 Hofmann, Grace E          13 RCR-SD               2:04.87    2:04.62    9  
  3 Bryan, Abbey P            14 BAC-MT               2:09.66    2:12.60    8  
  4 Everard, Ana K            14 CASC-WY              2:19.54    2:16.05    7  
  5 Beardslee, Katie I        14 SST-WY               2:16.33    2:16.29    6  
  6 Steiger, Rachael R        14 GST-WY               2:14.45    2:17.76    5  
  7 Huntington, Evie H        13 RCR-SD               2:18.80    2:18.31    4  
  8 Robison, Pippi E          13 SST-WY               2:14.32    2:18.86    3  
  9 Beagle, Taylor A          13 GOLD-SD              2:18.50    2:19.05    2  
 10 Morello, Rachel M         14 GREA-SD              2:18.20    2:19.15    1  
 11 Schiefelbein, Taylor L    14 GST-WY               2:19.01    2:24.18  
 12 Swanson, Rhianna R        13 RCR-SD               2:24.05    2:24.55  
 13 Krell, Jenna J            13 KSC-WY               2:25.38    2:28.20  
 14 Riddle, Hailee E          14 BSC-WY               2:24.61    2:28.49  
 15 O'Dell, Natalie C         13 GST-WY               2:22.97    2:29.73  
 16 Olson, Alivia G           13 RCR-SD               2:34.74    2:33.98  
 17 Lewis, Gabrielle A        14 GOLD-SD              2:29.03    2:35.63  
 18 Petersen, Paige M         14 BAC-MT               2:47.52    2:36.78  
 19 Priddy, Halle Y           13 BAC-MT               2:33.23    2:38.97  
 20 Anderson, Kathryn V       14 SST-WY               2:43.71    2:42.28  
 21 Kenefick-Aschoff, Burkel  14 PST-SD               2:38.34    2:44.66  
 22 Johnson, Linsey           13 BAC-MT               2:53.16    2:47.80  
 23 Allen, Katherine R        13 BAC-MT               2:35.86    2:51.67  
 24 Stratmeyer, McKayla M     13 GREA-SD                   NT    3:01.81  
 25 Snow, Brittani M          13 PST-SD               2:42.00    3:06.32  
 
Event 31  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Iliana L           16 CASC-WY              2:00.06    2:00.47   11  
  2 Voigt, Anne E             16 RCR-SD               1:56.32    2:00.90    9  
  3 Chapin, Hannah R          17 BSC-WY               2:14.02    2:10.97    8  
  4 Meintsma, Allison M       16 PST-SD               2:08.25    2:15.72    7  
  5 Johnson, Maddy E          16 RCR-SD               2:13.68    2:20.17    6  
  6 Hoefener, LeAndra E       17 PST-SD               2:17.58    2:22.75    5  
  7 Jessen, Taylor A          15 GST-WY               2:23.23    2:24.02    4  
  8 Voigt, Ellen M            18 RCR-SD               2:10.13    2:24.86    3  
  9 Ott, Sara E               17 BSC-WY               2:28.65    2:26.10    2  
 10 Rapp, Sarah M             16 GREA-SD              2:21.54    2:26.57    1  
 11 Weiss, Faith E            17 RCR-SD               2:27.54    2:29.02  
 12 Webber, Alescea L         15 BSC-WY               2:45.10    2:40.93  
 13 Brossart, Sabrina M       17 DL76-SD                   NT    2:42.82  
 
Event 32  Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Joshua D           10 BAC-MT               3:02.26    3:05.13   11  
 
Event 32  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaver, Noah M            14 GST-WY               1:51.87    1:58.83   11  
  2 Maas, Connor M            14 BY-MT                1:59.74    2:01.25    9  
  3 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY               2:07.90    2:07.75    8  
  4 Morton, Trevor L          14 GST-WY               2:20.04    2:15.17    7  
  5 Krell, Carl J             13 KSC-WY               2:09.19    2:16.04    6  
  6 Thorman, Carter J         13 GOLD-SD              2:15.57    2:21.95    5  
  7 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD              2:26.97    2:23.05    4  
  8 Ellbogen, Drew J          13 CASC-WY              2:21.79    2:25.12    3  
  9 Lamb, Gabe E              13 GREA-SD                   NT    2:25.38    2  
 10 Moothart, Seth W          13 BAC-MT               2:38.48    2:25.44    1  
 11 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY              2:41.56    2:32.20  
 12 Patten, Oscar W           13 SST-WY               2:32.90    2:34.65  
 13 Dravland, Trey M          14 PST-SD               2:36.13    2:43.86  
 14 Cohoon, Ian S             14 BSC-WY               3:05.52    2:52.94  
 15 Kinsinger, Keith L        14 GST-WY               3:09.61    3:05.68  
 16 Johnsen, Lance R          13 GST-WY                    NT    3:17.29  
 -- Wacaser, Scott S          14 BAC-MT                    NT         DQ  
 
Event 32  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sieve, Ben R              16 RCR-SD               1:51.59    1:55.24   11  
  2 Bowersox, David A         16 GST-WY               1:50.94    1:57.57    9  
  3 Holt, Nate T              17 BSC-WY               2:00.11    2:00.37    8  
  4 Baldacci, Conner D        15 GST-WY               2:01.45    2:00.95    7  
  5 Scarlett, Matt J          15 BSC-WY               2:01.52    2:12.52    6  
  6 Harris, Justin W          15 GOLD-SD              2:16.60    2:13.96    5  
  7 Kenefick-Aschoff, Haven   16 PST-SD               2:25.67    2:29.12    4  
  8 Roden, Dillon L           17 BAC-MT               2:17.20    2:32.12    3  
  9 Schochenmaier, Luke A     16 PST-SD                    NT    2:48.66    2  
 
Event 33  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pilon, Risa A              8 GST-WY                 19.31      19.49   11  
  2 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD                 21.64      20.64    9  
  3 Stevens, Abi G             7 BAC-MT                 22.67      23.96    8  
  4 Drube, Madalyn G           8 GST-WY                 25.36      23.97    7  
  5 Bonar, Samantha J          7 GST-WY                 28.06      25.31    6  
  6 Drube, Ryann J             7 GST-WY                 25.80      25.42    5  
  7 Anderson, Katelyn N        8 BY-MT                  23.64      25.89    4  
  8 Johnson, Hailey            7 BAC-MT                    NT      26.08    3  
  9 Major, Kiana J             8 RCR-SD                 27.17      27.58    2  
 10 Rehard, Skye S             7 GST-WY                 28.69      28.33    1  
 11 Friday, Parker O           8 BAC-MT                 30.91      28.90  
 12 Eliassen, Justyce V        8 GST-WY                    NT      30.42  
 13 Baretta, Isabel R          8 BAC-MT                    NT      32.96  
 14 Ketchum, Sofia M           8 RCR-SD                    NT      33.34  
 15 Morgan, Jaylynn D          8 SST-WY                    NT      41.48  
 -- Toth, Brylee J             7 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Herren, Rozlyn R           7 GST-WY                    NT         DQ  
 -- Hurtt, Zoey Q              8 BY-MT                  36.73         DQ  
 -- Shinkle, Ivy M             8 CCW-WY                    NT         DQ  
 -- O'Neil, Sydnee E           7 BAC-MT                 29.78         DQ  
 -- Raymond, Bridget H         7 RCR-SD                 30.25         DQ  
 -- Loe, Emmy L                6 PST-SD                    NT         DQ  
 
Event 34  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Isaac N             8 BAC-MT                 23.24      22.70   11  
  2 Swets, Nathan J            8 GOLD-SD                25.03      25.42    9  
  3 Anderson, Kaden T          8 CHEY-WY                26.16      30.79    8  
  4 Rainey, Crew W             8 DL76-SD                31.48      32.86    7  
  5 Gross, Ramsey J            7 NSST-WY                   NT      33.90    6  
  6 Sharp, Aidan P             7 RCR-SD                 33.28      39.09    5  
 -- McFadden, Nolan C          8 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Mulholland, Trey P         8 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Hager, Garrett D           7 GST-WY                 31.31         DQ  
 
Event 35  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT                 35.43      33.97   11  
  2 Robison, Zoe L            10 SST-WY                 36.93      36.32    9  
  3 Peterson, Julia M         10 BY-MT                  37.33      37.26    8  
  4 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY                 40.97      37.79    7  
  5 Rehard, Klaire K          10 GST-WY                 36.58      38.34    6  
  6 Gross, Hannah A            9 NSST-WY                39.46      38.84    5  
  7 Waldock, River A          10 CASC-WY                39.54      39.25    4  
  8 Collins, Katie J           9 RCR-SD                 39.22      39.51    3  
  9 Conklin, Brooke L         10 GST-WY                 36.06      40.13    2  
 10 McMullen, Julia N          9 BAC-MT                 40.45      40.48    1  
 11 Bryan, Bella K             9 BAC-MT                 37.08      41.03  
 12 Green, Erin K              8 UNAT-SD                38.55      42.85  
 13 Whitney, Markie J         10 NSST-WY                39.31      44.02  
 14 Schoenberner, Abbie L     10 GREA-SD                43.74      44.47  
 15 Smith, Chloe A            10 RCR-SD                 41.30      46.92  
 16 Sharp, Abby D             10 RCR-SD                 46.05      47.08  
 17 Johnson, Macy R           10 BSC-WY                    NT      47.12  
 18 Hemmen, Ainslee J         10 RCR-SD                 48.14      47.42  
 19 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD                 43.61      47.66  
 20 Webber, Ashlee M           9 BSC-WY                 56.93      47.98  
 21 Tvedt, Mandi R            10 CCW-WY                 53.58      48.03  
 22 Kramer, Leah J             9 BAC-MT                 51.83      48.40  
 23 Slade, Alli M              9 BAC-MT                    NT      50.09  
 24 Oberg, Meg M               9 RCR-SD                 50.85      51.11  
 25 Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT      51.84  
 26 Balding, Sarah S           8 BAC-MT                 52.02      52.71  
 27 Bunch, Sophia M            9 BAC-MT                 56.30      53.81  
 28 Swets, Shelby M            9 GOLD-SD              1:01.49      56.14  
 29 Drube, Madalyn G           8 GST-WY                 59.17      57.16  
 30 Harris, Caroline R         8 GOLD-SD              1:09.98      57.73  
 31 Bruno, Josephine I        10 CCW-WY                 59.03      59.89  
 32 Anderson, Carolina J       9 GST-WY                    NT    1:01.41  
 33 Blackford, Jayleen M       9 CASC-WY              1:01.24    1:06.01  
 -- Midthun, Taylor A          9 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Kunz, Riley S              9 BY-MT                     NT         DQ  
 -- Burton, Kenzie M           9 CCW-WY                    NT         DQ  
 -- Ketchum, Anna M           10 RCR-SD               1:20.79         DQ  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carsrud, Sani J           12 GOLD-SD                31.27      30.89   11  
  2 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT                 31.71      31.45    9  
  3 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT                 31.64      31.50    8  
  4 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY                 32.29      32.78    7  
  5 Dravland, Marlee A        12 PST-SD                 31.34      33.18    6  
  6 Slade, Haddy M            12 BAC-MT                 35.40      33.53    5  
  7 Scheuber, Teal E          12 UNAT-WY                34.32      33.72    4  
  8 Porter, Alaysa L          11 GST-WY                 33.73      34.22    3  
  9 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY                 35.14      35.22    2  
 10 Montoya, Natalie G        12 RCR-SD                 42.98      35.88    1  
 11 Christensen, Katherine E  11 BAC-MT                    NT      36.36  
 12 Holwell, Jenny B          12 GST-WY                 46.48      36.37  
 13 Crouse, Dara G            12 BAC-MT                 33.03      36.66  
 14 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY                34.63      37.40  
 15 Major, Micky D            11 RCR-SD                 37.21      38.38  
 16 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY                38.67      39.28  
 17 Chapin, Seren M           11 BSC-WY                 40.56      41.60  
 18 Swope, Tanikka V          11 SST-WY                 45.18      45.77  
 19 Bunch, Grace A            11 BAC-MT                    NT      46.12  
 20 Everard, Hailey K         12 CASC-WY                46.21      46.55  
 21 Loucks, Kelsey R          11 BAC-MT                 49.66      46.93  
 22 Pikula, Lauren K          11 GST-WY                 46.71      48.19  
 23 Ruen, Breanna J           12 GST-WY                 52.56      48.56  
 24 Knudsen, Elli P           11 RCR-SD                 54.41      49.70  
 25 Keehn, Zoe J              11 DL76-SD                   NT      50.03  
 26 Turk, Maci A              11 SST-WY                 50.37      50.41  
 27 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY                50.66      50.72  
 28 Oberg, Tess E             12 RCR-SD                 48.86      52.16  
 29 Westkott, Jessica K       11 SST-WY                 50.71      52.51  
 30 Sigman, Tiffany P         11 GST-WY                 50.14      54.01  
 31 Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY              1:01.25      56.67  
 32 Geeting, Alex R           11 SST-WY               1:04.77      57.34  
 33 Bushard, Lizzy M          11 BY-MT                1:05.21    1:00.17  
 34 Gienger, Layni J          11 GOLD-SD              1:08.90    1:03.53  
 35 Martinsen, Emma G         11 BAC-MT               1:09.05    1:09.50  
 -- Harding, Halie N          12 BSC-WY               1:01.92         DQ  
 -- Stratmeyer, Brittney R    11 GREA-SD                   NT         DQ  
 
Event 36  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Michael R          10 UNAT-SD                37.60      37.28   11  
  2 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY                38.66      39.26    9  
  3 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD                37.52      41.87    8  
  4 Allen, Joshua D           10 BAC-MT                 46.75      42.55    7  
  5 Grosz, Hayden M            9 GREA-SD                58.78      48.10    6  
  6 Balding, Abraham A        10 BAC-MT                 45.00      48.19    5  
  7 Johnson, Miles S           8 RCR-SD               1:03.80      52.10    4  
  8 Hendricks, Tristin R       9 GOLD-SD                47.75      52.15    3  
  9 Loe, Isaac R               8 PST-SD                 58.67      52.43    2  
 10 Chick, Avery J             9 NSST-WY                55.60      55.06    0.5
 10 Gallegos, Cisco E          9 SST-WY                 52.24      55.06    0.5
 12 O'Dell, Alex W            10 GST-WY                    NT      58.55  
 13 Cahhal, Alex M             9 BSC-WY               1:02.33    1:03.73  
 14 Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY              1:03.67    1:05.56  
 -- Chick, Aidan               9 NSST-WY              1:07.95         DQ  
 -- O'Dell, Scott E           10 GST-WY                    NT         DQ  
 -- Reiss, Caleb A            10 RCR-SD                 53.01         DQ  
 -- Anderson, Koren J          9 CASC-WY              1:12.59         DQ  
 -- Lansing, Noah T            9 CASC-WY                59.26         DQ  
 -- Cox, Avery J              10 CASC-WY                55.22         DQ  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT                 29.23      28.45   11  
  2 Bonar, Austin L           12 GST-WY                 32.90      32.69    9  
  3 Albers, JR A              11 GST-WY                 34.73      36.68    8  
  4 Hoffmann, Landon J        11 GST-WY                    NT      43.67    7  
  5 Loe, Nick A               11 PST-SD                 49.49      45.25    6  
  6 Rogge, Dawson L           11 GST-WY                 55.33      46.95    5  
  7 Cox, Ethan J              12 CASC-WY                59.55      49.89    4  
  8 Cummings, Rand W          12 GST-WY                    NT      52.95    3  
  9 Green II, Christopher B   11 UNAT-SD                51.82      53.32    2  
 10 Brandon, Jordan A         12 GST-WY                    NT    1:00.24    1  
 -- Arnold, Brayden M         12 BAC-MT                 47.85         DQ  
 
Event 37  Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gualano, Ria J            11 GREA-SD              1:07.76    1:08.11   11  
  2 Anderson, Logan E         12 CHEY-WY              1:18.08    1:19.89    9  
  3 Balding, Emily E          12 BAC-MT               1:14.23    1:20.86    8  
 -- Anderson, Kylee J         12 CASC-WY              1:50.33         DQ  
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hofmann, Grace E          13 RCR-SD               1:08.19    1:07.95   11  
  2 Bryan, Abbey P            14 BAC-MT               1:07.99    1:08.48    9  
  3 Carsrud, Katelin G        13 GOLD-SD              1:11.39    1:10.65    8  
  4 Luoma, Shailee R          14 BAC-MT               1:16.17    1:12.38    7  
  5 Beardslee, Katie I        14 SST-WY               1:15.86    1:13.93    6  
  6 Everard, Ana K            14 CASC-WY              1:12.67    1:14.13    5  
  7 Woeppel, Natasha N        14 GREA-SD              1:13.51    1:14.77    4  
  8 Olson, Alivia G           13 RCR-SD               1:19.02    1:15.04    3  
  9 Beagle, Taylor A          13 GOLD-SD              1:19.31    1:15.10    2  
 10 Schiefelbein, Taylor L    14 GST-WY               1:13.44    1:17.10    1  
 11 Huber, Kayla A            14 GOLD-SD              1:16.56    1:18.44  
 12 Morello, Rachel M         14 GREA-SD                   NT    1:20.03  
 13 Riddle, Hailee E          14 BSC-WY                    NT    1:21.21  
 14 Steiger, Rachael R        14 GST-WY               1:24.12    1:22.29  
 15 Patten, Helen G           14 SST-WY               1:24.48    1:25.29  
 16 Snow, Brittani M          13 PST-SD               1:25.80    1:26.80  
 17 Lewis, Gabrielle A        14 GOLD-SD              1:28.22    1:28.07  
 18 Allen, Katherine R        13 BAC-MT                    NT    1:29.09  
 19 Anderson, Kathryn V       14 SST-WY               1:28.04    1:31.51  
 20 Kenefick-Aschoff, Burkel  14 PST-SD               1:48.11    1:37.60  
 21 Stratmeyer, McKayla M     13 GREA-SD              2:12.24    2:02.83  
 
Event 37  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Iliana L           16 CASC-WY              1:02.60    1:04.40   11  
  2 Voigt, Anne E             16 RCR-SD               1:00.62    1:04.48    9  
  3 Jones, Larisa K           17 CASC-WY              1:04.58    1:06.48    8  
  4 Dougherty, Gretchen A     16 SST-WY               1:03.61    1:07.61    7  
  5 Dougherty, Mackenzie J    15 SST-WY               1:06.23    1:08.38    6  
  6 Chapin, Hannah R          17 BSC-WY               1:07.43    1:09.07    5  
  7 Cada, Casey N             15 GST-WY               1:20.23    1:17.25    4  
  8 Carsrud, Emmalee          15 GOLD-SD              1:09.62    1:17.32    3  
  9 Dobitz, Maikyla C         15 GST-WY               1:33.65    1:23.23    2  
 10 Whitney, Jae M            16 NSST-WY              1:22.90    1:25.26    1  
 -- Webber, Alescea L         15 BSC-WY               1:35.02         DQ  
 
Event 38  Boys 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT               1:58.20    1:27.42   11  
  2 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY              1:32.09    1:29.37    9  
  3 Harris, Ryan J            12 GOLD-SD                   NT    1:33.12    8  
 -- Hendricks, Cameron F      12 GOLD-SD                   NT         DQ  
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krell, Carl J             13 KSC-WY                 59.66    1:01.81   11  
  2 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY               1:02.44    1:03.05    9  
  3 Beaver, Noah M            14 GST-WY               1:05.55    1:03.17    8  
  4 Christensen, Sam R        14 BAC-MT                    NT    1:14.62    7  
  5 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD              1:16.78    1:17.47    6  
  6 Holt, Jack L              14 BSC-WY               1:21.95    1:18.34    5  
  7 Moothart, Seth W          13 BAC-MT               1:23.97    1:18.51    4  
  8 Ellbogen, Drew J          13 CASC-WY              1:25.49    1:19.16    3  
  9 Dravland, Trey M          14 PST-SD               1:21.86    1:21.98    2  
 10 Patten, Oscar W           13 SST-WY               1:31.29    1:32.48    1  
 -- Mueller, Kyler D          13 GST-WY                    NT         DQ  
 -- Romberg, Spencer C        14 CCW-WY               1:45.59         DQ  
 
Event 38  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersox, David A         16 GST-WY                 52.92      59.81   11  
  2 Baldacci, Conner D        15 GST-WY               1:01.79    1:02.36    9  
  3 Wells, Tim M              17 RCR-SD               1:03.17    1:03.01    8  
  4 Roden, Dillon L           17 BAC-MT               1:12.73    1:14.18    7  
  5 Harris, Justin W          15 GOLD-SD              1:23.38    1:23.22    6  
 
Event 39  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carsrud, Sani J           12 GOLD-SD                   NT    5:39.83   11  
  2 Ma, Hayley E              12 BAC-MT               5:38.20    5:47.97    9  
  3 Crouse, Dara G            12 BAC-MT               5:37.53    5:49.05    8  
  4 Dravland, Marlee A        12 PST-SD                    NT    5:57.87    7  
  5 Cahhal, Natalie R         12 BSC-WY                    NT    6:40.56    6  
  6 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY                   NT    6:45.83    5  
 -- Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY                   NT         DQ  
 
Event 39  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theobald, Ashley M        14 PST-SD               4:58.05    5:09.30   11  
  2 Carsrud, Katelin G        13 GOLD-SD              5:12.23    5:14.37    9  
  3 Robison, Pippi E          13 SST-WY               5:54.48    5:22.68    8  
  4 Krell, Jenna J            13 KSC-WY               6:02.78    5:45.96    7  
  5 O'Dell, Natalie C         13 GST-WY               6:03.32    6:08.47    6  
  6 Patten, Helen G           14 SST-WY               5:57.42    6:10.23    5  
  7 Anderson, Kathryn V       14 SST-WY               8:26.95    6:41.50    4  
  8 Cole, Cassi E             13 CCW-WY               7:31.81    7:23.49    3  
 
Event 39  Women 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Iliana L           16 CASC-WY              4:40.24    5:00.32   11  
  2 Chapin, Hannah R          17 BSC-WY               5:21.62    5:13.71    9  
 
Event 39  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT               5:06.23    5:07.84   11  
  2 Harder, Ethan W           12 BAC-MT               5:08.16    5:12.92    9  
  3 Anderson, Mason S         11 GREA-SD                   NT    5:47.66    8  
  4 Johnson, Mason C          11 BAC-MT                    NT    6:07.10    7  
  5 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT               6:14.02    6:15.31    6  
  6 Hendricks, Cameron F      12 GOLD-SD                   NT    7:41.95    5  
 
Event 39  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maas, Connor M            14 BY-MT                4:42.84    4:49.33   11  
  2 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY               4:57.28    5:15.33    9  
  3 Krell, Carl J             13 KSC-WY               5:44.14    5:20.71    8  
  4 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD              6:02.49    5:53.98    7  
  5 Thorman, Carter J         13 GOLD-SD                   NT    5:58.75    6  
  6 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY                   NT    6:12.66    5  
  7 Patten, Oscar W           13 SST-WY                    NT    6:23.20    4  
 
Event 39  Men 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holt, Nate T              17 BSC-WY               4:38.24    4:54.03   11  
 
Event 41  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                      NT    1:34.18   22  
     1) Winkler, Hannah L 8             2) Rehard, Skye S 7               
     3) Pilon, Risa A 8                 4) Haddix, Aspen A 8              
  2 Gillette Gators Swim Team-WY  'B'                      NT    1:45.27   18  
     1) Spelts, Joelie E 7              2) Drube, Madalyn G 8             
     3) Drube, Ryann J 7                4) Clonch, Natalie G 7            
 -- Gillette Gators Swim Team-WY  'C'                      NT         DQ  
     1) Hill, Patricia M 8              2) Eliassen, Justyce V 8          
     3) Bonar, Samantha J 7             4) Christensen, Berkeley P 8      
 -- Buffalo Swim Club-WY  'A'                              NT         DQ  
     1) Bennett-McDonnell, Keesee R 7   2) Lambert, Makenna R 8           
     3) Cooley, Sophie G 8              4) Redden, Payton J 8             
 -- Billings Aquatic Club-MT  'A'                     1:28.43         DQ  
     1) Friday, Parker O 8              2) Balding, Sarah S 8             
     3) O'Neil, Sydnee E 7              4) Baretta, Isabel R 8            
 
Event 43  Girls 12 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billings Aquatic Club-MT  'A'                     2:08.57    2:09.89   22  
     1) Ma, Hayley E 12                 2) Slade, Haddy M 12              
     3) Stevens, Hannah J 12            4) Crouse, Dara G 12              
  2 Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                 2:21.00    2:16.91   18  
     1) Rehard, Klaire K 10             2) Baldacci, Taylor R 11          
     3) Porter, Alaysa L 11             4) Hauber, McKenna D 11           
  3 Gillette Gators Swim Team-WY  'B'                      NT    2:26.32   16  
     1) Conklin, Brooke L 10            2) Ochsner, Shaylee J 12          
     3) Drube, Gabrielle P 9            4) Holwell, Jenny B 12            
  4 Rapid City Racers Swim Club-SD  'A'               2:37.05    2:28.59   14  
     1) Lien, Annie B 11                2) Collins, Katie J 9             
     3) Major, Micky D 11               4) Montoya, Natalie G 12          
  5 Billings Aquatic Club-MT  'B'                     2:23.06    2:29.41   12  
     1) Sandstead, Madeline D 12        2) McMullen, Julia N 9            
     3) O'Neil, Rylee A 10              4) Moothart, Jillie N 11          
  6 Rapid City Racers Swim Club-SD  'B'               2:43.58    2:40.17   10  
     1) Knudsen, Elli P 11              2) Oberg, Tess E 12               
     3) Smith, Chloe A 10               4) Sharp, Abby D 10               
  7 Casper Swim Club-WY  'A'                          3:05.68    2:45.10    8  
     1) Blackford, Jayleen M 9          2) Chipperfield, Kendal K 12      
     3) Waldock, River A 10             4) Anderson, Kylee J 12           
  8 Gillette Gators Swim Team-WY  'C'                      NT    2:54.34    6  
     1) Pikula, Lauren K 11             2) Sigman, Tiffany P 11           
     3) Clyde, Olivia M 12              4) Kohr, Cedar I 11               
  9 Billings Aquatic Club-MT  'C'                     2:40.79    3:00.21    4  
     1) Loucks, Kelsey R 11             2) Jagers, Jaysha J 12            
     3) Bryan, Bella K 9                4) Slade, Alli M 9                
 10 Black Hills Gold Swim Team-SD  'A'                2:24.76    3:08.30    2  
 11 Buffalo Swim Club-WY  'C'                              NT    3:16.44  
     1) Dobbin, Demi J 11               2) Blaney, Morgan E 12            
     3) Webber, Ashlee M 9              4) Kennedy, Quynn M 12            
 12 Sheridan Swim Team-WY  'B'                        3:25.49    3:17.38  
     1) Morgan, Jaylynn D 8             2) Turk, Belle E 9                
     3) Robison, Zoe L 10               4) Midthun, Taylor A 9            
 13 Billings Aquatic Club-MT  'D'                     2:57.07    3:26.66  
     1) Kramer, Leah J 9                2) Martinsen, Emma G 11           
     3) Bunch, Grace A 11               4) Bunch, Sophia M 9              
 14 Casper Swim Club-WY  'B'                               NT    3:28.35  
     1) Saunders, Morgan M 10           2) Lorenc, Samantha F 11          
     3) Saunders, Taylor A 10           4)                                
 15 Converse County Waves-WY  'A'                     3:23.40    4:02.66  
 -- Sheridan Swim Team-WY  'A'                        3:09.50         DQ  
     1) Westkott, Jessica K 11          2) Turk, Maci A 11                
     3) Swope, Tanikka V 11             4) Geeting, Alex R 11             
 -- Buffalo Swim Club-WY  'B'                              NT         DQ  
     1) Poley, Libby R 10               2) Riddle, Luci A 10              
     3) Johnson, Macy R 10              4) Bills, River L 10              
 -- Buffalo Swim Club-WY  'A'                         2:34.54         DQ  
     1) Cahhal, Natalie R 12            2) Harding, Halie N 12            
     3) Chapin, Seren M 11              4) Hansen Bennett McDon, Keegan R 
 -- Rapid City Racers Swim Club-SD  'C'               3:29.76         DQ  
     1) Bender, Chloe E 10              2) Oberg, Meg M 9                 
     3) Voigt, Emily G 9                4) Ketchum, Anna M 10             
 
Event 44  Boys 12 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billings Aquatic Club-MT  'A'                     2:13.82    2:11.27   22  
     1) Harder, Ethan W 12              2) Van Keuren, Michael D 12       
     3) Leuthold, Jack M 11             4) Johnson, Mason C 11            
  2 Casper Swim Club-WY  'A'                               NT    2:53.49   18  
     1) Lansing, Noah T 9               2) Pfaff, Ian C 11                
     3) Chadderdon, Kellen J 10         4) Anderson, Koren J 9            
  3 Billings Aquatic Club-MT  'B'                     2:55.94    3:09.66   16  
     1) Allen, Joshua D 10              2) Balding, Abraham A 10          
     3) Arnold, Brayden M 12            4) Allen, Isaac N 8               
  4 Buffalo Swim Club-WY  'A'                         2:40.73    3:26.88   14  
     1) Straight -bray, Joseph D 11     2) Kessler, Nathan A 12           
     3) Wing, Porter R 10               4) Kessler, Max S 9               
 -- Gillette Gators Swim Team-WY  'B'                      NT         DQ  
     1) Brandon, Jordan A 12            2) Morton, Caden Q 9              
     3) Albers, JR A 11                 4) Jessen, Thayne A 11            
 -- Gillette Gators Swim Team-WY  'C'                      NT         DQ  
     1) O'Dell, Scott E 10              2) Degnan, Riley R 10             
     3) O'Dell, Alex W 10               4) Arbach, Collin J 12            
 -- Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                      NT         DQ  
     1) Cummings, Rand W 12             2) Jessen, Tanner A 12            
     3) Bonar, Austin L 12              4) Hoffmann, Landon J 11          
 
Event 45  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rapid City Racers Swim Club-SD  'A'               2:05.23    2:02.59   22  
     1) Hofmann, Grace E 13             2) Swanson, Rhianna R 13          
     3) Voigt, Anne E 16                4) Huntington, Evie H 13          
  2 Buffalo Swim Club-WY  'A'                         2:17.34    2:06.30   18  
     1) Riddle, Hailee E 14             2) Stafford, Caley E 17           
     3) Chapin, Hannah R 17             4) Ott, Sara E 17                 
  3 Billings Aquatic Club-MT  'A'                     2:07.85    2:06.49   16  
     1) Luoma, Shailee R 14             2) Petersen, Paige M 14           
     3) Bryan, Abbey P 14               4) Luoma, Linnaya R 16            
  4 Pierre Swim Team-SD  'A'                          2:05.94    2:10.97   14  
     1) Theobald, Sydney J 12           2) Theobald, Ashley M 14          
     3) Hoefener, LeAndra E 17          4) Meintsma, Allison M 16         
  5 Rapid City Racers Swim Club-SD  'B'               2:21.41    2:11.69   12  
     1) Voigt, Ellen M 18               2) Weiss, Faith E 17              
     3) Olson, Alivia G 13              4) Johnson, Maddy E 16            
  6 Black Hills Gold Swim Team-SD  'A'                2:02.65    2:12.18   10  
  7 Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                      NT    2:13.29    8  
     1) Schiefelbein, Taylor L 14       2) McClure, Sydney L 15           
     3) Cada, Casey N 15                4) O'Dell, Natalie C 13           
  8 Sheridan Swim Team-WY  'A'                        2:13.01    2:13.64    6  
     1) Robison, Pippi E 13             2) Dougherty, Gretchen A 16       
     3) Dougherty, Mackenzie J 15       4) Beardslee, Katie I 14          
  9 Gillette Gators Swim Team-WY  'B'                      NT    2:26.32    4  
     1) Steiger, Rachael R 14           2) Jessen, Taylor A 15            
     3) Dobitz, Maikyla C 15            4) Ruen, Breanna J 12             
 10 Deadwood Lead 76er's-SD  'A'                      2:40.18    2:54.36    2  
     1) Mattson, Raygan J 10            2) Brossart, Sabrina M 17         
     3) Middlemas, Cydnee C 17          4) Janssen, Natalie A 10          
 
Event 46  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillette Gators Swim Team-WY  'A'                 1:53.34    1:47.30   22  
     1) Baldacci, Collin M 18           2) Bowersox, David A 16           
     3) Beaver, Noah M 14               4) Baldacci, Conner D 15          
  2 Buffalo Swim Club-WY  'A'                         1:49.77    2:03.13   18  
     1) Holt, Jack L 14                 2) Scarlett, Matt J 15            
     3) Holt, Nate T 17                 4) Poley, Gunnar D 12             
  3 Black Hills Gold Swim Team-SD  'A'                2:05.12    2:24.36   16  
  4 Gillette Gators Swim Team-WY  'B'                      NT    2:43.17   14  
     1) Mueller, Kyler D 13             2) Morton, Trevor L 14            
     3) Johnsen, Lance R 13             4) Kinsinger, Keith L 14          
 -- Billings Aquatic Club-MT  'A'                     2:07.15         DQ  
     1) Moothart, Seth W 13             2) Wacaser, Scott S 14            
     3) Roden, Dillon L 17              4) Weber, Dominik A 14            
 
Event 47  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT               1:20.15    1:17.91   11  
  2 Peterson, Julia M         10 BY-MT                     NT    1:27.48    9  
  3 Waldock, River A          10 CASC-WY              1:38.02    1:29.02    8  
  4 Rehard, Klaire K          10 GST-WY               1:29.82    1:31.63    7  
  5 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY                    NT    1:33.28    6  
  6 Bryan, Bella K             9 BAC-MT               1:38.39    1:36.59    5  
  7 Green, Erin K              8 UNAT-SD              1:38.11    1:39.77    4  
  8 Smith, Chloe A            10 RCR-SD               1:38.91    1:40.89    3  
  9 Whitney, Markie J         10 NSST-WY              1:41.80    1:43.56    2  
 10 McMullen, Julia N          9 BAC-MT               1:38.49    1:45.29    1  
 11 Sharp, Abby D             10 RCR-SD               1:46.67    1:53.21  
 12 Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT    2:02.67  
 13 Anderson, Katelyn N        8 BY-MT                     NT    2:06.50  
 -- McVay, Olivia A            9 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Bruno, Josephine I        10 CCW-WY               2:32.00         DQ  
 -- Tvedt, Mandi R            10 CCW-WY               2:05.27         DQ  
 
Event 47  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT               1:13.24    1:12.99   11  
  2 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY               1:17.22    1:15.08    9  
  3 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT               1:15.94    1:15.68    8  
  4 Dravland, Marlee A        12 PST-SD               1:12.83    1:15.74    7  
  5 Carsrud, Sani J           12 GOLD-SD              1:16.81    1:17.10    6  
  6 Porter, Alaysa L          11 GST-WY               1:25.18    1:21.00    5  
  7 Crouse, Dara G            12 BAC-MT               1:19.34    1:22.39    4  
  8 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY               1:33.97    1:22.68    3  
  9 Scheuber, Teal E          12 UNAT-WY                   NT    1:22.74    2  
 10 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY              1:29.35    1:26.86    1  
 11 Montoya, Natalie G        12 RCR-SD               1:36.60    1:27.39  
 12 Major, Micky D            11 RCR-SD               1:36.72    1:28.53  
 13 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY                   NT    1:28.77  
 14 Cahhal, Natalie R         12 BSC-WY               1:33.02    1:34.21  
 15 Chapin, Seren M           11 BSC-WY               1:35.12    1:37.97  
 16 Ruen, Breanna J           12 GST-WY               2:08.53    1:43.92  
 17 Gienger, Layni J          11 GOLD-SD                   NT    2:07.69  
 
Event 48  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Michael R          10 UNAT-SD              1:30.89    1:37.48   11  
  2 Balding, Abraham A        10 BAC-MT                    NT    1:47.98    9  
  3 Allen, Joshua D           10 BAC-MT                    NT    1:51.63    8  
  4 Kessler, Max S             9 BSC-WY                    NT    2:29.00    7  
 
Event 48  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT               1:07.45    1:04.39   11  
  2 Anderson, Mason S         11 GREA-SD              1:15.68    1:17.15    9  
  3 Bonar, Austin L           12 GST-WY               1:18.69    1:17.78    8  
  4 Pfaff, Ian C              11 CASC-WY                   NT    1:52.22    7  
  5 Arnold, Brayden M         12 BAC-MT                    NT    2:01.67    6  
 
Event 49  Girls 12 & Under 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gualano, Ria J            11 GREA-SD              2:38.21    2:35.51   11  
  2 Balding, Emily E          12 BAC-MT                    NT    2:57.59    9  
  3 Montoya, Natalie G        12 RCR-SD                    NT    3:20.21    8  
 
Event 49  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Pippi E          13 SST-WY                    NT    2:40.18   11  
  2 Beardslee, Katie I        14 SST-WY               2:49.01    2:53.86    9  
  3 Huber, Kayla A            14 GOLD-SD              3:02.27    3:00.53    8  
  4 Anderson, Kathryn V       14 SST-WY               3:20.07    3:16.28    7  
  5 O'Dell, Natalie C         13 GST-WY               3:06.44    3:16.75    6  
  6 Woeppel, Natasha N        14 GREA-SD                   NT    3:18.04    5  
  7 Lewis, Gabrielle A        14 GOLD-SD              3:23.77    3:26.10    4  
  8 Snow, Brittani M          13 PST-SD               3:38.22    3:45.53    3  
  9 Cole, Cassi E             13 CCW-WY               3:50.18    3:48.05    2  
 
Event 49  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Anne E             16 RCR-SD               2:15.29    2:21.46   11  
  2 Chapin, Hannah R          17 BSC-WY               2:37.42    2:36.06    9  
  3 Carsrud, Emmalee          15 GOLD-SD              2:54.09    2:59.97    8  
 
Event 50  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY               2:24.48    2:23.12   11  
  2 Krell, Carl J             13 KSC-WY               2:27.95    2:25.10    9  
  3 Thorman, Carter J         13 GOLD-SD                   NT    3:06.59    8  
  4 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY                   NT    3:19.26    7  
 
Event 50  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holt, Nate T              17 BSC-WY               2:19.01    2:20.67   11  
 
Event 51  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD                 17.17      16.43   11  
  2 Balding, Sarah S           8 BAC-MT                 17.01      17.73    9  
  3 Pilon, Risa A              8 GST-WY                 17.06      17.92    8  
  4 Stevens, Abi G             7 BAC-MT                 19.33      19.09    7  
  5 Mills, Autumn M            8 NSST-WY                23.96      19.35    6  
  6 Rehard, Skye S             7 GST-WY                 21.26      20.06    5  
  7 Anderson, Katelyn N        8 BY-MT                  19.46      20.50    4  
  8 Raymond, Bridget H         7 RCR-SD                 22.28      20.51    3  
  9 Drube, Madalyn G           8 GST-WY                 20.52      20.76    2  
 10 Drube, Ryann J             7 GST-WY                 21.86      20.79    1  
 11 Major, Kiana J             8 RCR-SD                 22.10      20.98  
 12 Friday, Parker O           8 BAC-MT                 21.28      21.48  
 13 Bonar, Samantha J          7 GST-WY                 21.32      21.80  
 14 Winkler, Hannah L          8 GST-WY                    NT      21.82  
 15 Lambert, Makenna R         8 BSC-WY                    NT      22.18  
 16 Haddix, Aspen A            8 GST-WY                    NT      22.31  
 17 O'Neil, Sydnee E           7 BAC-MT                 22.53      23.05  
 18 Cooley, Sophie G           8 BSC-WY                    NT      23.10  
 19 Spelts, Joelie E           7 GST-WY                    NT      23.12  
 20 Ketchum, Sofia M           8 RCR-SD                    NT      23.62  
 21 Baretta, Isabel R          8 BAC-MT                 24.67      23.75  
 22 Johnson, Sarah D           7 BSC-WY                 27.89      23.98  
 23 Morgan, Jaylynn D          8 SST-WY                    NT      24.90  
 24 Hill, Patricia M           8 GST-WY                    NT      25.63  
 25 Hurtt, Zoey Q              8 BY-MT                  40.07      27.61  
 26 Clonch, Natalie G          7 GST-WY                    NT      27.70  
 27 Ludwig, Maddie Ann M       6 BSC-WY                    NT      27.89  
 28 Bennett-McDonnell, Keese   7 BSC-WY                    NT      28.04  
 29 Piercy, Jaci N             8 GST-WY                    NT      29.15  
 30 Loe, Emmy L                6 PST-SD                 30.28      29.34  
 30 Redden, Payton J           8 BSC-WY                    NT      29.34  
 32 Blackford, Jaycie L        7 CASC-WY                36.77      29.64  
 33 Dirksen, Jocelyn J         6 DL76-SD                   NT      31.17  
 34 Herren, Rozlyn R           7 GST-WY                    NT      35.35  
 35 Houseman, Erin S           7 BSC-WY                    NT      36.64  
 36 Mercer, Robin E            7 BSC-WY                    NT      36.76  
 
Event 52  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loe, Isaac R               8 PST-SD                 15.78      16.54   11  
  2 Anderson, Kaden T          8 CHEY-WY                20.26      19.92    9  
  3 McFadden, Nolan C          8 SST-WY                 21.80      20.03    8  
  4 Rainey, Crew W             8 DL76-SD                19.89      20.20    7  
  5 Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY                20.07      20.62    6  
  6 Byram, Brogan H            7 BSC-WY                    NT      20.76    5  
  7 Allen, Isaac N             8 BAC-MT                 20.48      21.27    4  
  8 Swets, Nathan J            8 GOLD-SD                20.96      21.86    3  
  9 Hager, Garrett D           7 GST-WY                 23.94      23.01    2  
 10 Keehn, Ethan L             8 DL76-SD                   NT      25.00    1  
 11 Mulholland, Trey P         8 SST-WY                    NT      27.58  
 12 Ward-Zeller, Mason J       5 PST-SD                    NT      28.27  
 13 Rech, Brayden A            8 GST-WY                    NT      28.95  
 14 Lambert, Brodyn R          6 BSC-WY                    NT      30.29  
 15 Lansing, John Paul J       7 CASC-WY                   NT      35.02  
 16 Green, Alexander H         6 UNAT-SD                35.14      35.98  
 
Event 53  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Zoe L            10 SST-WY                 30.44      30.54   11  
  2 Rehard, Klaire K          10 GST-WY                 31.80      32.29    9  
  3 Collins, Katie J           9 RCR-SD                 32.93      32.70    8  
  4 Schoenberner, Abbie L     10 GREA-SD                32.46      32.84    7  
  5 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY                 33.70      33.77    6  
  6 O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT                 33.58      33.92    5  
  7 Sharp, Abby D             10 RCR-SD                 33.87      34.00    4  
  8 Conklin, Brooke L         10 GST-WY                 31.57      34.11    3  
  9 Smith, Chloe A            10 RCR-SD                 34.93      34.88    2  
 10 Johnson, Macy R           10 BSC-WY                 36.45      35.03    1  
 11 Turk, Belle E              9 SST-WY                 36.14      35.12  
 12 Slade, Alli M              9 BAC-MT                 37.77      35.59  
 13 Whitney, Markie J         10 NSST-WY                35.10      35.62  
 14 Bryan, Bella K             9 BAC-MT                 34.67      36.96  
 15 Waldock, River A          10 CASC-WY                36.68      36.99  
 16 Poley, Libby R            10 BSC-WY                 38.80      37.50  
 17 Riddle, Luci A            10 BSC-WY                 38.06      37.61  
 18 Ketchum, Anna M           10 RCR-SD                 39.30      37.93  
 19 Voigt, Emily G             9 RCR-SD                 37.54      38.37  
 20 McMullen, Julia N          9 BAC-MT                 36.36      38.80  
 21 Tvedt, Mandi R            10 CCW-WY                 40.01      39.77  
 22 Webber, Ashlee M           9 BSC-WY                 33.38      39.81  
 23 Anderson, Carolina J       9 GST-WY                 24.64      40.13  
 24 Oberg, Meg M               9 RCR-SD                 38.77      40.31  
 25 Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT      40.63  
 26 Swets, Shelby M            9 GOLD-SD                42.42      42.26  
 27 Bruno, Josephine I        10 CCW-WY                 43.14      42.91  
 28 Kramer, Leah J             9 BAC-MT                 41.05      44.56  
 29 Kunz, Riley S              9 BY-MT                     NT      44.86  
 30 Crouse, Ellie E            9 BAC-MT                 43.13      44.90  
 31 Blackford, Jayleen M       9 CASC-WY                46.05      45.15  
 32 Janssen, Natalie A        10 DL76-SD                   NT      45.46  
 33 Hall, Lainey A            10 GOLD-SD                47.11      46.23  
 34 Bila, Jordan R            10 CASC-WY                48.16      46.53  
 35 Turnquist, Bryn E          9 BY-MT                  43.85      47.28  
 36 Mattson, Raygan J         10 DL76-SD                58.72      47.75  
 37 Saunders, Morgan M        10 CASC-WY                50.76      48.36  
 38 Eliassen, Justyce V        8 GST-WY                 52.20      48.39  
 39 Bender, Chloe E           10 RCR-SD                 46.59      48.44  
 40 Bunch, Sophia M            9 BAC-MT                 51.68      48.77  
 41 Pollak, Ashleigh C        10 BY-MT                  48.70      49.95  
 42 Mercer, Diomena J          9 BSC-WY                 59.23      50.58  
 43 Schochenmaier, Hannah L    9 PST-SD                 59.93      51.66  
 44 Thomas, Kassidy K          9 CASC-WY              1:04.12      53.57  
 45 Bills, River L            10 BSC-WY                 39.91      54.89  
 46 Morgan, Jaylynn D          8 SST-WY               1:10.54      55.06  
 47 Midthun, Taylor A          9 SST-WY                 57.51      55.23  
 48 Baretta, Isabel R          8 BAC-MT                    NT      57.44  
 49 Johnson, Caroline R        9 GST-WY               1:03.00      59.67  
 50 McVay, Olivia A            9 NSST-WY                55.97    1:03.92  
 51 Burton, Kenzie M           9 CCW-WY                    NT    1:06.45  
 52 Piercy, Jaci N             8 GST-WY                    NT    1:07.11  
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carsrud, Sani J           12 GOLD-SD                27.37      28.02   11  
  2 Balding, Emily E          12 BAC-MT                 28.51      28.27    9  
  3 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY                 27.27      28.54    8  
  4 Dravland, Marlee A        12 PST-SD                 28.43      28.57    7  
  5 Slade, Haddy M            12 BAC-MT                 29.58      28.82    6  
  6 Crouse, Dara G            12 BAC-MT                 27.85      28.93    5  
  7 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT                 29.66      29.17    4  
  8 Theobald, Sydney J        12 PST-SD                 28.77      29.29    3  
  9 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT                 29.40      29.40    2  
 10 Porter, Alaysa L          11 GST-WY                 29.65      29.46    1  
 11 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY                29.51      30.86  
 12 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY                32.30      31.21  
 13 Scheuber, Teal E          12 UNAT-WY                30.45      31.67  
 14 Lien, Annie B             11 RCR-SD                 33.65      32.69  
 15 Major, Micky D            11 RCR-SD                 33.16      33.08  
 16 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY                32.85      33.13  
 17 Cahhal, Natalie R         12 BSC-WY                 33.40      33.56  
 18 Pikula, Lauren K          11 GST-WY                 34.50      33.57  
 19 Chapin, Seren M           11 BSC-WY                 35.27      34.03  
 20 Hansen Bennett McDon, Ke  11 BSC-WY                 37.15      34.07  
 21 Knudsen, Elli P           11 RCR-SD                 35.86      35.02  
 22 Moothart, Jillie N        11 BAC-MT                 36.28      35.12  
 23 Loucks, Kelsey R          11 BAC-MT                 37.76      35.63  
 24 Clyde, Olivia M           12 GST-WY                    NT      35.94  
 25 Sigman, Tiffany P         11 GST-WY                 36.71      35.95  
 26 Oberg, Tess E             12 RCR-SD                 36.23      36.68  
 27 Ruen, Breanna J           12 GST-WY                 40.42      37.11  
 28 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY                37.65      37.48  
 29 Swope, Tanikka V          11 SST-WY                 38.62      37.49  
 30 Turk, Maci A              11 SST-WY                 39.08      37.68  
 31 Everard, Hailey K         12 CASC-WY                37.38      37.82  
 32 Harding, Halie N          12 BSC-WY                 37.35      37.86  
 33 Stratmeyer, Brittney R    11 GREA-SD                37.64      38.39  
 34 Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY                43.42      40.65  
 35 Keehn, Zoe J              11 DL76-SD                43.76      41.85  
 36 Bunch, Grace A            11 BAC-MT                 42.16      42.33  
 37 Dobbin, Demi J            11 BSC-WY                    NT      42.82  
 38 Kennedy, Quynn M          12 BSC-WY                 48.39      43.71  
 39 Martinsen, Emma G         11 BAC-MT                 49.76      46.43  
 40 Gienger, Layni J          11 GOLD-SD                44.44      46.87  
 41 Blaney, Morgan E          12 BSC-WY                 49.34      47.70  
 42 Geeting, Alex R           11 SST-WY                 47.93      48.83  
 43 Bushard, Lizzy M          11 BY-MT                  46.31      48.98  
 44 Jagers, Jaysha J          12 BAC-MT                 53.97      50.52  
 45 Johnson, Makala R         12 GST-WY               1:12.33      54.90  
 -- Montoya, Natalie G        12 RCR-SD                 32.04         DQ  
 
Event 54  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thorman, Conrad G         10 GOLD-SD                30.34      30.71   11  
  2 Green, Michael R          10 UNAT-SD                33.86      32.29    9  
  3 Johnson, Miles S           8 RCR-SD                 36.22      36.43    8  
  4 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY                37.38      38.13    7  
  5 Rainey, TK K              10 DL76-SD                41.13      38.53    6  
  6 Degnan, Riley R           10 GST-WY                 35.69      38.69    5  
  7 Gallegos, Cisco E          9 SST-WY                 39.25      38.70    4  
  8 O'Dell, Scott E           10 GST-WY                 44.28      39.20    3  
  9 Olinger, Aaron M          10 DL76-SD                39.38      39.24    2  
 10 Cahhal, Alex M             9 BSC-WY                 40.67      39.31    1  
 11 Chick, Aidan               9 NSST-WY                43.23      39.44  
 12 Reiss, Caleb A            10 RCR-SD                 39.20      39.60  
 13 O'Dell, Alex W            10 GST-WY                 38.28      39.98  
 14 Christensen, Corte T      10 GST-WY                    NT      40.16  
 15 Balding, Abraham A        10 BAC-MT                 37.70      40.29  
 16 Anderson, Koren J          9 CASC-WY                42.95      41.12  
 17 Chick, Avery J             9 NSST-WY                42.48      41.30  
 18 Grosz, Hayden M            9 GREA-SD                39.99      41.36  
 19 Wing, Porter R            10 BSC-WY                 44.25      41.43  
 20 Lamb, Cole I               9 GREA-SD                44.51      42.00  
 21 Lansing, Noah T            9 CASC-WY                44.61      43.26  
 22 Whitney, Neil T            9 NSST-WY                42.10      43.50  
 23 Sharp, Aidan P             7 RCR-SD                 44.54      47.03  
 24 Kessler, Max S             9 BSC-WY                 45.76      47.31  
 25 Rainey, Rocke J            9 DL76-SD                48.99      49.09  
 26 Mulholland, Trey P         8 SST-WY               1:10.01    1:03.74  
 27 Anderson, Jarek C          9 GST-WY                    NT    1:16.36  
 28 Wing, Hamlin G             9 BSC-WY               1:19.34    1:23.42  
 29 Rettinghouse III, Wayne    9 GST-WY                    NT    2:08.48  
 -- Clyde, Devin S             9 GST-WY                    NT         DQ  
 -- Roy, Tyler G               9 BSC-WY                    NT         DQ  
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT                 26.72      26.14   11  
  2 Harder, Ethan W           12 BAC-MT                 27.08      26.42    8.5
  2 Poley, Gunnar D           12 BSC-WY                 26.81      26.42    8.5
  4 Bonar, Austin L           12 GST-WY                 28.28      28.22    7  
  5 Anderson, Mason S         11 GREA-SD                30.95      31.02    6  
  6 Albers, JR A              11 GST-WY                 30.15      31.07    5  
  7 Johnson, Mason C          11 BAC-MT                 32.81      32.70    4  
  8 Jessen, Tanner A          12 GST-WY                    NT      32.89    3  
  9 Loe, Nick A               11 PST-SD                 34.17      33.26    2  
 10 Hoffmann, Landon J        11 GST-WY                    NT      35.42    1  
 11 Cummings, Rand W          12 GST-WY                    NT      36.16  
 12 Green II, Christopher B   11 UNAT-SD                38.59      36.68  
 13 Kessler, Nathan A         12 BSC-WY                 36.59      36.73  
 14 Rogge, Dawson L           11 GST-WY                 40.77      37.09  
 15 Arnold, Brayden M         12 BAC-MT                 35.54      40.72  
 16 Fuernisen, Kota M         11 GST-WY                    NT      41.43  
 17 Arbach, Collin J          12 GST-WY                    NT      44.29  
 18 Straight -bray, Joseph D  11 BSC-WY                 48.41      45.74  
 19 Jessen, Thayne A          11 GST-WY                    NT      46.77  
 20 Nugent, Race C            11 BY-MT                     NT      47.86  
 21 Schochenmaier, Adam N     12 PST-SD                    NT      57.11  
 22 Romberg, Nate P           12 CCW-WY                 56.46      57.50  
 
Event 55  Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ma, Hayley E              12 BAC-MT                 28.58      28.25   11  
  2 Gualano, Ria J            11 GREA-SD                28.35      28.41    9  
  3 Anderson, Logan E         12 CHEY-WY                29.21      29.34    8  
  4 Hauber, McKenna D         11 GST-WY                 30.81      30.16    7  
  5 Peterson, Julia M         10 BY-MT                  31.86      32.39    6  
  6 Kohr, Cedar I             11 GST-WY                    NT      44.61    5  
 
Event 55  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theobald, Ashley M        14 PST-SD                 24.67      25.58   11  
  2 Bryan, Abbey P            14 BAC-MT                 27.64      27.26    9  
  3 Luoma, Shailee R          14 BAC-MT                 28.11      27.97    8  
  4 Everard, Ana K            14 CASC-WY                27.11      27.98    7  
  5 Beardslee, Katie I        14 SST-WY                 27.07      28.01    6  
  6 Steiger, Rachael R        14 GST-WY                 29.10      28.29    5  
  7 Robison, Pippi E          13 SST-WY                 27.36      28.40    4  
  8 Schiefelbein, Taylor L    14 GST-WY                 29.01      28.55    3  
  9 Huntington, Evie H        13 RCR-SD                 29.69      28.75    2  
 10 Mills, Jillian N          14 GST-WY                 28.82      28.87    1  
 11 Morello, Rachel M         14 GREA-SD                28.93      29.28  
 12 Brennan, Mallori R        13 GREA-SD                29.82      29.54  
 13 Riddle, Hailee E          14 BSC-WY                 29.07      29.81  
 14 Waggener, Mikenna R       13 NSST-WY                30.29      30.00  
 15 Beagle, Taylor A          13 GOLD-SD                29.65      30.01  
 16 Huber, Kayla A            14 GOLD-SD                29.61      30.08  
 17 Olson, Alivia G           13 RCR-SD                 31.36      30.33  
 18 Swanson, Rhianna R        13 RCR-SD                 30.39      30.37  
 19 Krell, Jenna J            13 KSC-WY                 29.22      30.57  
 20 Lewis, Gabrielle A        14 GOLD-SD                30.81      31.27  
 21 Kenefick-Aschoff, Burkel  14 PST-SD                 30.66      31.31  
 22 O'Dell, Natalie C         13 GST-WY                 30.36      31.46  
 23 Allen, Katherine R        13 BAC-MT                 32.06      31.55  
 24 Petersen, Paige M         14 BAC-MT                 32.06      31.79  
 25 Priddy, Halle Y           13 BAC-MT                 31.26      32.37  
 26 Woeppel, Natasha N        14 GREA-SD                30.93      32.53  
 27 Snow, Brittani M          13 PST-SD                 31.70      34.06  
 28 Anderson, Kathryn V       14 SST-WY                 32.44      34.33  
 29 Stratmeyer, McKayla M     13 GREA-SD                33.58      35.65  
 30 Whitney, Kinlee R         14 NSST-WY                34.02      35.82  
 31 Cole, Cassi E             13 CCW-WY                 37.00      36.89  
 
Event 55  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Iliana L           16 CASC-WY                24.62      24.89   11  
  2 Chapin, Hannah R          17 BSC-WY                 26.71      25.79    9  
  3 Luoma, Linnaya R          16 BAC-MT                 25.43      26.45    8  
  4 Jones, Larisa K           17 CASC-WY                26.35      27.22    7  
  5 Meintsma, Allison M       16 PST-SD                 26.76      27.46    6  
  6 Voigt, Ellen M            18 RCR-SD                 26.69      27.53    5  
  7 Stafford, Caley E         17 BSC-WY                 35.03      27.55    4  
  8 Dougherty, Mackenzie J    15 SST-WY                 27.66      27.87    3  
  9 Johnson, Maddy E          16 RCR-SD                 27.96      28.41    2  
 10 Weiss, Faith E            17 RCR-SD                 28.95      29.06    1  
 11 Ott, Sara E               17 BSC-WY                 29.89      29.36  
 12 Jessen, Taylor A          15 GST-WY                 30.19      29.86  
 13 Hoefener, LeAndra E       17 PST-SD                 29.11      30.10  
 14 Cada, Casey N             15 GST-WY                 29.12      30.69  
 15 McClure, Sydney L         15 GST-WY                    NT      30.84  
 16 Middlemas, Cydnee C       17 DL76-SD                31.23      31.62  
 17 Brossart, Sabrina M       17 DL76-SD                32.24      31.85  
 18 Whitney, Jae M            16 NSST-WY                32.75      32.19  
 19 Dobitz, Maikyla C         15 GST-WY                 32.06      32.31  
 20 Webber, Alescea L         15 BSC-WY                 32.39      33.26  
 
Event 56  Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT                 33.30      33.95   11  
  2 Pfaff, Ian C              11 CASC-WY                33.57      37.13    9  
  3 Fuernisen, Kota M         11 GST-WY                    NT      42.37    8  
  4 Brandon, Jordan A         12 GST-WY                    NT      43.47    7  
 
Event 56  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaver, Noah M            14 GST-WY                 23.40      24.29   11  
  2 Maas, Connor M            14 BY-MT                  25.70      25.79    9  
  3 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY                 27.81      26.36    8  
  4 Ellbogen, Drew J          13 CASC-WY                27.58      27.17    7  
  5 Morton, Trevor L          14 GST-WY                 27.57      27.57    6  
  6 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD                28.68      27.63    5  
  7 Krell, Carl J             13 KSC-WY                 27.28      27.81    4  
  8 Moothart, Seth W          13 BAC-MT                 29.22      29.25    3  
  9 Dravland, Trey M          14 PST-SD                 29.75      29.39    2  
 10 Lamb, Gabe E              13 GREA-SD                29.07      29.45    1  
 11 Holt, Jack L              14 BSC-WY                 27.77      29.54  
 12 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY                29.92      30.00  
 13 Romberg, Spencer C        14 CCW-WY                 31.79      31.52  
 14 Kinsinger, Keith L        14 GST-WY                 36.54      34.03  
 15 Mueller, Kyler D          13 GST-WY                 33.25      34.84  
 16 Weber, Dominik A          14 BAC-MT                    NT      34.94  
 17 Johnsen, Lance R          13 GST-WY                 38.39      37.74  
 -- Wacaser, Scott S          14 BAC-MT                 34.57         DQ  
 -- VanBochore, Adam D        14 GREA-SD                33.19         DQ  
 
Event 56  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldacci, Collin M        18 GST-WY                 22.34      22.18   11  
  2 Sieve, Ben R              16 RCR-SD                 22.22      23.15    9  
  3 Bowersox, David A         16 GST-WY                 22.78      23.69    8  
  4 Holt, Nate T              17 BSC-WY                 25.57      24.20    7  
  5 Baldacci, Conner D        15 GST-WY                 24.50      24.81    6  
  6 Scarlett, Matt J          15 BSC-WY                 24.57      25.49    5  
  7 Wells, Tim M              17 RCR-SD                 26.53      26.45    4  
  8 Kenefick-Aschoff, Haven   16 PST-SD                 27.67      27.00    3  
  9 Roden, Dillon L           17 BAC-MT                 28.36      29.50    2  
 10 Schochenmaier, Luke A     16 PST-SD                 33.48      30.69    1  
 
Event 57  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Erin K              8 UNAT-SD                19.06      17.32   11  
  2 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD                 21.49      20.81    9  
  3 Anderson, Katelyn N        8 BY-MT                  21.14      20.98    8  
  4 Pilon, Risa A              8 GST-WY                 21.23      21.73    7  
  5 Drube, Madalyn G           8 GST-WY                 21.91      22.46    6  
  6 Spelts, Joelie E           7 GST-WY                    NT      22.49    5  
  7 Lambert, Makenna R         8 BSC-WY                    NT      22.63    4  
  8 Rehard, Skye S             7 GST-WY                 26.82      23.07    3  
  9 Raymond, Bridget H         7 RCR-SD                 25.69      23.54    2  
 10 Mills, Autumn M            8 NSST-WY                27.49      23.95    1  
 11 O'Neil, Sydnee E           7 BAC-MT                 23.11      23.97  
 12 Haddix, Aspen A            8 GST-WY                    NT      24.76  
 13 Winkler, Hannah L          8 GST-WY                    NT      25.08  
 14 Bonar, Samantha J          7 GST-WY                 26.63      25.35  
 15 Stevens, Abi G             7 BAC-MT                 23.08      25.43  
 16 Major, Kiana J             8 RCR-SD                 24.97      25.86  
 17 Christensen, Berkeley P    8 GST-WY                    NT      26.40  
 18 Drube, Ryann J             7 GST-WY                 25.00      26.66  
 19 Blackford, Jaycie L        7 CASC-WY                34.39      26.90  
 19 Clonch, Natalie G          7 GST-WY                    NT      26.90  
 19 Johnson, Sarah D           7 BSC-WY                 29.22      26.90  
 22 Eliassen, Justyce V        8 GST-WY                    NT      26.95  
 23 Morgan, Jaylynn D          8 SST-WY                    NT      27.15  
 24 Hill, Patricia M           8 GST-WY                    NT      29.13  
 25 Hurtt, Zoey Q              8 BY-MT                  29.84      29.33  
 26 Friday, Parker O           8 BAC-MT                 25.96      29.56  
 27 Dirksen, Jocelyn J         6 DL76-SD                   NT      30.68  
 28 Loe, Emmy L                6 PST-SD                 31.42      31.35  
 29 Aldrich, Torie F           6 NSST-WY                   NT      32.31  
 30 Bennett-McDonnell, Keese   7 BSC-WY                    NT      32.47  
 31 Piercy, Jaci N             8 GST-WY                    NT      33.03  
 32 Shinkle, Ivy M             8 CCW-WY                 32.99      33.12  
 33 Ludwig, Maddie Ann M       6 BSC-WY                    NT      33.68  
 34 Baretta, Isabel R          8 BAC-MT                 35.48      34.34  
 35 Redden, Payton J           8 BSC-WY                    NT      34.70  
 -- Cooley, Sophie G           8 BSC-WY                    NT         DQ  
 -- Houseman, Erin S           7 BSC-WY                    NT         DQ  
 -- Herren, Rozlyn R           7 GST-WY                    NT         DQ  
 
Event 58  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loe, Isaac R               8 PST-SD                 21.00      21.26   11  
  2 Rainey, Crew W             8 DL76-SD                23.50      22.74    9  
  3 Keehn, Ethan L             8 DL76-SD                   NT      24.53    8  
  4 Allen, Isaac N             8 BAC-MT                 23.98      24.56    7  
  5 McFadden, Nolan C          8 SST-WY                 25.19      24.65    6  
  6 Swets, Nathan J            8 GOLD-SD                25.01      25.19    5  
  7 Anderson, Kaden T          8 CHEY-WY                24.64      25.52    4  
  8 Green, Alexander H         6 UNAT-SD                28.97      28.40    3  
  9 Hager, Garrett D           7 GST-WY                 27.82      29.81    2  
 10 Rech, Brayden A            8 GST-WY                    NT      29.92    1  
 11 Mulholland, Trey P         8 SST-WY                    NT      30.28  
 12 Ward-Zeller, Mason J       5 PST-SD                    NT      31.72  
 13 Lansing, John Paul J       7 CASC-WY                44.57      38.93  
 -- Byram, Brogan H            7 BSC-WY                    NT         DQ  
 -- Lambert, Brodyn R          6 BSC-WY                    NT         DQ  
 
Event 59  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rehard, Klaire K          10 GST-WY                 33.21      36.35   11  
  2 Robison, Zoe L            10 SST-WY                 35.95      37.23    9  
  3 Conklin, Brooke L         10 GST-WY                 33.75      38.44    8  
  4 O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT                 43.71      38.87    7  
  5 Smith, Chloe A            10 RCR-SD                 41.83      39.87    6  
  6 Peterson, Julia M         10 BY-MT                  40.25      39.94    5  
  7 Green, Erin K              8 UNAT-SD                38.24      39.95    4  
  8 Schoenberner, Abbie L     10 GREA-SD                39.78      39.98    3  
  9 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY                 43.22      40.93    2  
 10 Johnson, Macy R           10 BSC-WY                 43.73      40.99    1  
 11 Collins, Katie J           9 RCR-SD                 40.37      41.24  
 12 Poley, Libby R            10 BSC-WY                 42.15      41.83  
 13 Sharp, Abby D             10 RCR-SD                 42.13      42.15  
 14 McMullen, Julia N          9 BAC-MT                 42.28      43.23  
 15 Waldock, River A          10 CASC-WY                42.74      43.25  
 16 Ketchum, Anna M           10 RCR-SD                 43.76      43.86  
 17 Whitney, Markie J         10 NSST-WY                44.10      44.95  
 18 Slade, Alli M              9 BAC-MT                 47.41      45.32  
 19 Oberg, Meg M               9 RCR-SD                 44.63      45.44  
 20 Turnquist, Bryn E          9 BY-MT                  45.85      45.47  
 21 Tvedt, Mandi R            10 CCW-WY                 45.88      45.66  
 22 Bryan, Bella K             9 BAC-MT                 44.84      45.87  
 23 Riddle, Luci A            10 BSC-WY                 46.41      46.47  
 24 Balding, Sarah S           8 BAC-MT                 51.79      46.92  
 25 Blackford, Jayleen M       9 CASC-WY                49.34      48.02  
 26 Webber, Ashlee M           9 BSC-WY                 50.93      48.99  
 27 Swets, Shelby M            9 GOLD-SD                51.70      49.22  
 28 Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT      49.33  
 29 Bruno, Josephine I        10 CCW-WY                 51.86      49.96  
 30 Drube, Madalyn G           8 GST-WY                 50.05      50.17  
 31 Anderson, Carolina J       9 GST-WY                 55.03      51.26  
 32 Kramer, Leah J             9 BAC-MT                 53.52      52.16  
 33 Mattson, Raygan J         10 DL76-SD                54.01      53.32  
 34 Bunch, Sophia M            9 BAC-MT                 58.28      53.50  
 35 Crouse, Ellie E            9 BAC-MT                    NT      54.03  
 36 Bila, Jordan R            10 CASC-WY                54.39      54.46  
 37 Kunz, Riley S              9 BY-MT                     NT      54.59  
 38 Hall, Lainey A            10 GOLD-SD                58.93      54.74  
 39 O'Neil, Sydnee E           7 BAC-MT                 55.26      55.08  
 40 Pollak, Ashleigh C        10 BY-MT                1:04.35      56.40  
 41 Stevens, Abi G             7 BAC-MT                 52.81      57.08  
 42 Blackford, Jaycie L        7 CASC-WY              1:07.17      58.24  
 43 Morgan, Jaylynn D          8 SST-WY               1:02.23      59.27  
 44 Mercer, Diomena J          9 BSC-WY               1:09.46      59.78  
 45 Midthun, Taylor A          9 SST-WY               1:06.26    1:01.22  
 46 Saunders, Morgan M        10 CASC-WY                58.81    1:01.92  
 47 Schochenmaier, Hannah L    9 PST-SD                 45.35    1:02.02  
 48 Johnson, Caroline R        9 GST-WY               1:20.13    1:02.39  
 49 Hill, Patricia M           8 GST-WY                    NT    1:04.18  
 50 McAteer, Sydny N           9 CASC-WY              1:07.76    1:04.56  
 51 McVay, Olivia A            9 NSST-WY              1:06.96    1:05.48  
 52 Piercy, Jaci N             8 GST-WY                    NT    1:07.40  
 53 Bills, River L            10 BSC-WY               1:06.43    1:11.91  
 54 Burton, Kenzie M           9 CCW-WY                    NT    1:16.93  
 -- Janssen, Natalie A        10 DL76-SD                   NT         DQ  
 -- Turk, Belle E              9 SST-WY                 42.93         DQ  
 -- Bender, Chloe E           10 RCR-SD                 53.68         DQ  
 -- Voigt, Emily G             9 RCR-SD                 53.57         DQ  
 -- Ketchum, Sofia M           8 RCR-SD               1:03.45         DQ  
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ma, Hayley E              12 BAC-MT                 32.42      32.05   11  
  2 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY                 32.66      33.00    9  
  3 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT                 34.19      33.64    8  
  4 Carsrud, Sani J           12 GOLD-SD                33.10      33.74    7  
  5 Dravland, Marlee A        12 PST-SD                 34.80      33.89    6  
  6 Theobald, Sydney J        12 PST-SD                 32.77      33.99    5  
  7 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT                 36.16      34.56    4  
  8 Gualano, Ria J            11 GREA-SD                34.63      34.67    3  
  9 Crouse, Dara G            12 BAC-MT                 34.68      35.33    2  
 10 Porter, Alaysa L          11 GST-WY                 36.19      36.56    1  
 11 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY                37.33      36.66  
 12 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY                 38.88      36.96  
 13 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY                36.07      37.34  
 14 Hansen Bennett McDon, Ke  11 BSC-WY                 39.21      37.55  
 15 Major, Micky D            11 RCR-SD                 38.66      37.64  
 15 Pikula, Lauren K          11 GST-WY                 39.54      37.64  
 17 Scheuber, Teal E          12 UNAT-WY                39.41      38.22  
 18 Montoya, Natalie G        12 RCR-SD                 41.79      38.35  
 19 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY                38.98      38.60  
 20 Lien, Annie B             11 RCR-SD                 40.12      39.30  
 21 Knudsen, Elli P           11 RCR-SD                 42.16      40.94  
 22 Moothart, Jillie N        11 BAC-MT                 44.16      41.05  
 23 Harding, Halie N          12 BSC-WY                 47.59      41.26  
 24 Chapin, Seren M           11 BSC-WY                 42.45      41.45  
 25 Loucks, Kelsey R          11 BAC-MT                 42.84      41.96  
 26 Everard, Hailey K         12 CASC-WY                43.91      42.30  
 27 Clyde, Olivia M           12 GST-WY                    NT      42.53  
 28 Swope, Tanikka V          11 SST-WY                 45.06      43.48  
 29 Turk, Maci A              11 SST-WY                 44.44      44.13  
 30 Sigman, Tiffany P         11 GST-WY                 43.95      45.79  
 31 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY                46.13      46.91  
 32 Ruen, Breanna J           12 GST-WY                 50.64      47.80  
 33 Bunch, Grace A            11 BAC-MT                 52.15      48.98  
 34 Stratmeyer, Brittney R    11 GREA-SD                45.27      49.16  
 35 Keehn, Zoe J              11 DL76-SD                49.65      50.16  
 36 Vance, Kenna J            12 GST-WY                    NT      50.53  
 37 Geeting, Alex R           11 SST-WY                 51.19      52.02  
 38 Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY                53.95      53.12  
 39 Martinsen, Emma G         11 BAC-MT               1:05.21      58.31  
 40 Johnson, Makala R         12 GST-WY               1:05.31    1:01.94  
 -- Blaney, Morgan E          12 BSC-WY                 55.38         DQ  
 -- Bushard, Lizzy M          11 BY-MT                1:03.87         DQ  
 -- Hauber, McKenna D         11 GST-WY                 37.50         DQ  
 
Event 60  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Michael R          10 UNAT-SD                38.42      37.91   11  
  2 Allen, Joshua D           10 BAC-MT                 41.86      40.74    9  
  3 Morton, Caden Q            9 GST-WY                 41.50      42.32    8  
  4 Johnson, Miles S           8 RCR-SD                 44.09      43.80    7  
  5 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD                42.80      44.58    6  
  6 Grosz, Hayden M            9 GREA-SD                48.46      45.12    5  
  7 Olinger, Aaron M          10 DL76-SD                47.37      45.87    4  
  8 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY                44.80      46.00    3  
  9 Degnan, Riley R           10 GST-WY                 41.98      46.80    2  
 10 Rainey, TK K              10 DL76-SD                46.44      47.44    1  
 11 Chick, Avery J             9 NSST-WY                48.65      47.49  
 12 O'Dell, Scott E           10 GST-WY                 51.18      48.18  
 13 O'Dell, Alex W            10 GST-WY                 51.19      48.19  
 14 Chick, Aidan               9 NSST-WY                56.90      49.03  
 15 Gallegos, Cisco E          9 SST-WY                 49.15      49.35  
 16 Balding, Abraham A        10 BAC-MT                 47.91      50.55  
 17 Lansing, Noah T            9 CASC-WY                52.67      50.86  
 18 Wing, Porter R            10 BSC-WY                    NT      51.27  
 19 McFadden, Nolan C          8 SST-WY                 50.47      51.55  
 20 Sharp, Aidan P             7 RCR-SD               1:02.48      52.87  
 21 Cahhal, Alex M             9 BSC-WY                 49.91      54.16  
 22 Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY                57.95      54.17  
 23 Anderson, Koren J          9 CASC-WY                53.25      56.28  
 24 Rainey, Rocke J            9 DL76-SD                56.01    1:00.00  
 25 Green, Alexander H         6 UNAT-SD              1:03.38    1:03.49  
 26 Roy, Tyler G               9 BSC-WY                    NT    1:05.59  
 27 Clyde, Devin S             9 GST-WY                    NT    1:09.21  
 28 Mulholland, Trey P         8 SST-WY                    NT    1:11.98  
 29 Anderson, Jarek C          9 GST-WY                    NT    1:23.03  
 -- Lamb, Cole I               9 GREA-SD                48.75         DQ  
 -- Reiss, Caleb A            10 RCR-SD                 49.60         DQ  
 -- Wing, Hamlin G             9 BSC-WY                    NT         DQ  
 -- Kessler, Max S             9 BSC-WY                 59.13         DQ  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harder, Ethan W           12 BAC-MT                 30.15      29.27   11  
  2 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT                 33.92      30.93    9  
  3 Poley, Gunnar D           12 BSC-WY                 33.69      32.04    8  
  4 Albers, JR A              11 GST-WY                 33.47      33.87    7  
  5 Bonar, Austin L           12 GST-WY                 34.34      34.84    6  
  6 Johnson, Mason C          11 BAC-MT                 36.54      36.58    5  
  7 Hoffmann, Landon J        11 GST-WY                    NT      39.13    4  
  8 Jessen, Tanner A          12 GST-WY                    NT      42.29    3  
  9 Rogge, Dawson L           11 GST-WY                 53.83      44.39    2  
 10 Jessen, Thayne A          11 GST-WY                    NT      44.65    1  
 11 Green II, Christopher B   11 UNAT-SD                45.93      44.92  
 12 Kessler, Nathan A         12 BSC-WY                    NT      46.09  
 13 Cummings, Rand W          12 GST-WY                    NT      48.82  
 14 Pfaff, Ian C              11 CASC-WY                50.68      49.52  
 15 Fuernisen, Kota M         11 GST-WY                    NT      51.46  
 16 Brandon, Jordan A         12 GST-WY                    NT      54.77  
 17 Straight -bray, Joseph D  11 BSC-WY               1:00.85      57.95  
 18 Arbach, Collin J          12 GST-WY                    NT      59.83  
 19 Schochenmaier, Adam N     12 PST-SD                    NT    1:02.57  
 20 Nugent, Race C            11 BY-MT                     NT    1:03.73  
 21 Romberg, Nate P           12 CCW-WY               1:07.31    1:07.79  
 -- Arnold, Brayden M         12 BAC-MT                 44.17         DQ  
 -- Loe, Nick A               11 PST-SD                 40.29         DQ  
 
Event 61  Girls 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ma, Hayley E              12 BAC-MT               1:07.79    1:09.61   11  
  2 Anderson, Logan E         12 CHEY-WY              1:13.74    1:15.40    9  
  3 Turnquist, Bryn E          9 BY-MT                1:40.99    1:42.93    8  
  4 Major, Kiana J             8 RCR-SD               2:18.33    2:00.56    7  
  5 Saunders, Morgan M        10 CASC-WY              2:07.81    2:02.43    6  
  6 Schochenmaier, Hannah L    9 PST-SD               2:27.73    2:13.30    5  
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hofmann, Grace E          13 RCR-SD               1:04.28    1:02.52   11  
  2 Theobald, Ashley M        14 PST-SD               1:03.42    1:06.71    9  
  3 Bryan, Abbey P            14 BAC-MT               1:07.92    1:07.87    8  
  4 Schiefelbein, Taylor L    14 GST-WY               1:10.89    1:08.23    7  
  5 Robison, Pippi E          13 SST-WY               1:13.22    1:10.02    6  
  6 Everard, Ana K            14 CASC-WY              1:11.57    1:10.03    5  
  7 Mills, Jillian N          14 GST-WY               1:13.50    1:10.44    4  
  8 Luoma, Shailee R          14 BAC-MT               1:10.28    1:10.61    3  
  9 Waggener, Mikenna R       13 NSST-WY              1:12.55    1:10.74    2  
 10 Carsrud, Katelin G        13 GOLD-SD              1:15.20    1:13.08    1  
 11 Krell, Jenna J            13 KSC-WY               1:12.95    1:13.16  
 12 Huber, Kayla A            14 GOLD-SD              1:11.29    1:13.44  
 13 Beagle, Taylor A          13 GOLD-SD              1:14.33    1:13.51  
 14 Huntington, Evie H        13 RCR-SD               1:12.96    1:13.95  
 15 Beardslee, Katie I        14 SST-WY               1:14.51    1:14.19  
 16 Riddle, Hailee E          14 BSC-WY               1:16.27    1:14.67  
 17 Lewis, Gabrielle A        14 GOLD-SD              1:14.01    1:14.77  
 18 Brennan, Mallori R        13 GREA-SD              1:14.69    1:15.47  
 19 O'Dell, Natalie C         13 GST-WY               1:14.25    1:16.10  
 20 Morello, Rachel M         14 GREA-SD              1:13.84    1:16.29  
 21 Steiger, Rachael R        14 GST-WY               1:15.63    1:17.16  
 22 Woeppel, Natasha N        14 GREA-SD              1:24.79    1:27.30  
 23 Priddy, Halle Y           13 BAC-MT               1:22.84    1:27.42  
 24 Anderson, Kathryn V       14 SST-WY               1:28.96    1:30.46  
 25 Allen, Katherine R        13 BAC-MT               1:25.33    1:31.62  
 26 Stratmeyer, McKayla M     13 GREA-SD              1:42.44    1:36.01  
 27 Cole, Cassi E             13 CCW-WY               1:34.15    1:40.68  
 -- Olson, Alivia G           13 RCR-SD               1:22.83         DQ  
 -- Petersen, Paige M         14 BAC-MT               1:33.03         DQ  
 
Event 61  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Iliana L           16 CASC-WY              1:01.81    1:03.53   11  
  2 Jones, Larisa K           17 CASC-WY              1:02.46    1:04.39    9  
  3 Voigt, Anne E             16 RCR-SD               1:04.90    1:05.21    8  
  4 Stafford, Caley E         17 BSC-WY               1:09.85    1:08.28    7  
  5 Luoma, Linnaya R          16 BAC-MT               1:13.74    1:10.58    6  
  6 Ott, Sara E               17 BSC-WY               1:22.23    1:13.82    5  
  7 Meintsma, Allison M       16 PST-SD               1:12.00    1:13.89    4  
  8 Carsrud, Emmalee          15 GOLD-SD              1:13.04    1:14.26    3  
  9 Dougherty, Mackenzie J    15 SST-WY               1:15.66    1:14.39    2  
 10 Voigt, Ellen M            18 RCR-SD               1:05.32    1:14.42    1  
 11 Jessen, Taylor A          15 GST-WY               1:15.02    1:15.90  
 12 McClure, Sydney L         15 GST-WY                    NT    1:18.62  
 13 Hoefener, LeAndra E       17 PST-SD               1:08.38    1:19.97  
 14 Webber, Alescea L         15 BSC-WY               1:23.59    1:20.06  
 15 Brossart, Sabrina M       17 DL76-SD              1:23.68    1:20.81  
 16 Middlemas, Cydnee C       17 DL76-SD              1:24.30    1:28.08  
 -- Cada, Casey N             15 GST-WY               1:07.59         DQ  
 -- Chapin, Hannah R          17 BSC-WY               1:08.59         DQ  
 
Event 62  Boys 12 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Mason S         11 GREA-SD              1:22.66    1:14.79   11  
  2 Thorman, Conrad G         10 GOLD-SD              1:17.52    1:17.14    9  
  3 Johnson, Mason C          11 BAC-MT               1:17.04    1:18.34    8  
  4 Cummings, Rand W          12 GST-WY                    NT    1:42.49    7  
  5 Reiss, Caleb A            10 RCR-SD               1:48.14    1:47.91    6  
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maas, Connor M            14 BY-MT                  59.60      59.92   11  
  2 Beaver, Noah M            14 GST-WY                 58.21    1:00.20    9  
  3 Krell, Carl J             13 KSC-WY               1:10.41    1:06.39    8  
  4 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY               1:11.73    1:07.04    7  
  5 Thorman, Carter J         13 GOLD-SD              1:10.87    1:09.63    6  
  6 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD              1:11.95    1:11.04    5  
  7 Ellbogen, Drew J          13 CASC-WY              1:13.55    1:11.56    4  
  8 Holt, Jack L              14 BSC-WY               1:13.42    1:12.41    3  
  9 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY              1:18.35    1:14.39    2  
 10 Lamb, Gabe E              13 GREA-SD              1:17.34    1:15.49    1  
 11 Moothart, Seth W          13 BAC-MT               1:19.19    1:16.35  
 12 Romberg, Spencer C        14 CCW-WY               1:29.76    1:20.74  
 13 Mueller, Kyler D          13 GST-WY               1:29.63    1:31.25  
 14 Dravland, Trey M          14 PST-SD               1:30.66    1:31.27  
 15 Weber, Dominik A          14 BAC-MT                    NT    1:36.71  
 16 Johnsen, Lance R          13 GST-WY                    NT    1:38.04  
 17 Wacaser, Scott S          14 BAC-MT               1:47.39    1:40.25  
 -- VanBochore, Adam D        14 GREA-SD              1:40.28         DQ  
 -- Kinsinger, Keith L        14 GST-WY                    NT         DQ  
 
Event 62  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldacci, Collin M        18 GST-WY                 50.67      55.60   11  
  2 Holt, Nate T              17 BSC-WY                 57.53      56.48    9  
  3 Sieve, Ben R              16 RCR-SD               1:00.62    1:00.76    8  
  4 Bowersox, David A         16 GST-WY                 57.47    1:01.94    7  
  5 Baldacci, Conner D        15 GST-WY               1:03.19    1:02.70    6  
  6 Scarlett, Matt J          15 BSC-WY               1:08.31    1:11.68    5  
  7 Wells, Tim M              17 RCR-SD               1:10.39    1:12.03    4  
  8 Roden, Dillon L           17 BAC-MT               1:20.44    1:19.03    3  
 -- Schochenmaier, Luke A     16 PST-SD                    NT         DQ  
 
Event 63  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD                    NT    1:33.08   11  
  2 Pilon, Risa A              8 GST-WY               1:37.21    1:34.74    9  
  3 Balding, Sarah S           8 BAC-MT               1:54.10    1:40.19    8  
  4 Anderson, Katelyn N        8 BY-MT                1:55.85    1:50.34    7  
  5 Drube, Madalyn G           8 GST-WY               2:01.42    1:50.70    6  
  6 Rehard, Skye S             7 GST-WY               2:06.47    1:54.53    5  
  7 Drube, Ryann J             7 GST-WY               1:56.66    1:55.17    4  
  8 Friday, Parker O           8 BAC-MT                    NT    1:58.31    3  
  9 Stevens, Abi G             7 BAC-MT                    NT    2:05.31    2  
 10 Winkler, Hannah L          8 GST-WY                    NT    2:07.67    1  
 11 Eliassen, Justyce V        8 GST-WY                    NT    2:10.55  
 12 Bonar, Samantha J          7 GST-WY                    NT    2:20.75  
 -- Baretta, Isabel R          8 BAC-MT                    NT         DQ  
 -- Cooley, Sophie G           8 BSC-WY                    NT         DQ  
 -- O'Neil, Sydnee E           7 BAC-MT                    NT         DQ  
 -- Shinkle, Ivy M             8 CCW-WY                    NT         DQ  
 -- Hurtt, Zoey Q              8 BY-MT                     NT         DQ  
 
Event 64  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Miles S           8 RCR-SD               1:41.53    1:34.65   11  
  2 McFadden, Nolan C          8 SST-WY                    NT    1:56.03    9  
  3 Rainey, Crew W             8 DL76-SD                   NT    2:07.40    8  
  4 Anderson, Kaden T          8 CHEY-WY              2:18.83    2:19.48    7  
  5 Hager, Garrett D           7 GST-WY                    NT    2:25.37    6  
 -- Sharp, Aidan P             7 RCR-SD               2:24.94         DQ  
 -- Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY              2:25.42         DQ  
 -- Allen, Isaac N             8 BAC-MT                    NT         DQ  
 -- Loe, Isaac R               8 PST-SD               1:37.65         DQ  
 -- Swets, Nathan J            8 GOLD-SD                   NT         DQ  
 
Event 65  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Zoe L            10 SST-WY               1:18.70    1:17.93   11  
  2 Peterson, Julia M         10 BY-MT                     NT    1:21.97    9  
  3 O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT               1:22.80    1:23.13    8  
  4 Rehard, Klaire K          10 GST-WY               1:22.19    1:24.23    7  
  5 Collins, Katie J           9 RCR-SD               1:26.74    1:24.44    6  
  6 Conklin, Brooke L         10 GST-WY               1:27.00    1:24.55    5  
  7 Green, Erin K              8 UNAT-SD              1:25.69    1:26.68    4  
  8 Waldock, River A          10 CASC-WY              1:31.52    1:28.68    3  
  9 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY               1:37.16    1:29.21    2  
 10 Schoenberner, Abbie L     10 GREA-SD              1:33.46    1:29.43    1  
 11 Smith, Chloe A            10 RCR-SD               1:31.12    1:30.93  
 12 Whitney, Markie J         10 NSST-WY              1:37.05    1:31.72  
 13 McMullen, Julia N          9 BAC-MT               1:29.40    1:31.84  
 14 Bryan, Bella K             9 BAC-MT               1:32.19    1:35.51  
 15 Turk, Belle E              9 SST-WY               1:33.94    1:36.72  
 16 Slade, Alli M              9 BAC-MT               1:36.87    1:38.12  
 17 Oberg, Meg M               9 RCR-SD               1:32.28    1:42.29  
 18 Poley, Libby R            10 BSC-WY               1:38.65    1:43.59  
 19 Riddle, Luci A            10 BSC-WY               1:51.46    1:43.63  
 20 Tvedt, Mandi R            10 CCW-WY               1:56.35    1:46.34  
 21 Webber, Ashlee M           9 BSC-WY               1:48.96    1:46.98  
 22 Kramer, Leah J             9 BAC-MT               1:46.78    1:49.54  
 23 Voigt, Emily G             9 RCR-SD               1:52.75    1:50.19  
 24 Blackford, Jayleen M       9 CASC-WY              1:52.25    1:50.78  
 25 Turnquist, Bryn E          9 BY-MT                1:44.19    1:53.32  
 26 Bruno, Josephine I        10 CCW-WY               1:49.71    1:53.47  
 27 Swets, Shelby M            9 GOLD-SD              1:59.44    1:55.68  
 28 Hall, Lainey A            10 GOLD-SD              2:03.05    1:56.06  
 29 Ketchum, Anna M           10 RCR-SD                    NT    1:56.64  
 30 Mattson, Raygan J         10 DL76-SD                   NT    1:57.89  
 31 Bunch, Sophia M            9 BAC-MT               2:02.60    2:02.73  
 32 Major, Kiana J             8 RCR-SD               2:06.77    2:04.32  
 33 Kunz, Riley S              9 BY-MT                     NT    2:07.82  
 34 Bila, Jordan R            10 CASC-WY              2:08.22    2:13.72  
 35 Pollak, Ashleigh C        10 BY-MT                     NT    2:15.39  
 36 Bender, Chloe E           10 RCR-SD                    NT    2:21.14  
 37 Ketchum, Sofia M           8 RCR-SD                    NT    2:25.20  
 -- Midthun, Taylor A          9 SST-WY                    NT         DQ  
 -- Johnson, Macy R           10 BSC-WY               1:40.92         DQ  
 -- Burton, Kenzie M           9 CCW-WY                    NT         DQ  
 -- Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT         DQ  
 -- McVay, Olivia A            9 NSST-WY                   NT         DQ  
 
Event 65  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gualano, Ria J            11 GREA-SD              1:10.96    1:10.36   11  
  2 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY               1:10.22    1:10.69    9  
  3 Slade, Haddy M            12 BAC-MT               1:13.69    1:12.03    8  
  4 Balding, Emily E          12 BAC-MT               1:13.29    1:12.66    7  
  5 Crouse, Dara G            12 BAC-MT               1:12.63    1:12.91    6  
  6 Dravland, Marlee A        12 PST-SD               1:10.52    1:13.05    4.5
  6 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT               1:14.67    1:13.05    4.5
  8 Theobald, Sydney J        12 PST-SD               1:11.25    1:13.35    3  
  9 Porter, Alaysa L          11 GST-WY               1:17.69    1:15.16    2  
 10 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY               1:18.21    1:15.37    1  
 11 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT               1:16.94    1:16.43  
 12 Hauber, McKenna D         11 GST-WY               1:22.12    1:18.45  
 13 Holwell, Jenny B          12 GST-WY               1:57.07    1:19.18  
 14 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY              1:23.89    1:23.33  
 15 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY              1:23.68    1:23.44  
 16 Major, Micky D            11 RCR-SD               1:27.43    1:23.68  
 17 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY              1:26.87    1:24.00  
 18 Scheuber, Teal E          12 UNAT-WY              1:17.85    1:24.46  
 19 Lien, Annie B             11 RCR-SD               1:28.46    1:27.74  
 20 Pikula, Lauren K          11 GST-WY               1:30.93    1:27.92  
 21 Moothart, Jillie N        11 BAC-MT               1:31.62    1:31.27  
 22 Everard, Hailey K         12 CASC-WY              1:34.17    1:33.19  
 23 Knudsen, Elli P           11 RCR-SD               1:34.15    1:33.57  
 24 Hansen Bennett McDon, Ke  11 BSC-WY                    NT    1:33.64  
 25 Oberg, Tess E             12 RCR-SD               1:32.99    1:34.11  
 26 Chapin, Seren M           11 BSC-WY               1:33.43    1:34.35  
 27 Swope, Tanikka V          11 SST-WY               1:37.89    1:34.88  
 28 Harding, Halie N          12 BSC-WY               1:47.96    1:35.54  
 29 Ruen, Breanna J           12 GST-WY               1:46.74    1:37.51  
 30 Sigman, Tiffany P         11 GST-WY               1:35.68    1:38.05  
 31 Turk, Maci A              11 SST-WY               1:39.02    1:39.39  
 32 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY              1:40.74    1:41.73  
 33 Stratmeyer, Brittney R    11 GREA-SD                   NT    1:45.21  
 34 Keehn, Zoe J              11 DL76-SD                   NT    1:51.55  
 35 Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY              2:01.58    1:52.25  
 36 Kennedy, Quynn M          12 BSC-WY               2:39.30    1:52.83  
 37 Gienger, Layni J          11 GOLD-SD              2:18.95    2:04.53  
 38 Geeting, Alex R           11 SST-WY                    NT    2:04.56  
 39 Bushard, Lizzy M          11 BY-MT                2:03.25    2:07.82  
 40 Jagers, Jaysha J          12 BAC-MT                    NT    2:15.07  
 -- Loucks, Kelsey R          11 BAC-MT               1:36.06         DQ  
 -- Martinsen, Emma G         11 BAC-MT                    NT         DQ  
 -- Bunch, Grace A            11 BAC-MT                    NT         DQ  
 
Event 66  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thorman, Conrad G         10 GOLD-SD              1:20.54    1:19.76   11  
  2 Green, Michael R          10 UNAT-SD              1:21.53    1:21.08    9  
  3 Allen, Joshua D           10 BAC-MT               1:27.77    1:27.81    8  
  4 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY              1:34.64    1:29.59    7  
  5 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD              1:32.19    1:30.74    6  
  6 Morton, Caden Q            9 GST-WY               1:35.12    1:31.30    5  
  7 Grosz, Hayden M            9 GREA-SD              1:52.66    1:40.60    4  
  8 Balding, Abraham A        10 BAC-MT               1:39.94    1:44.02    3  
  9 Reiss, Caleb A            10 RCR-SD               1:52.90    1:44.96    2  
 10 Degnan, Riley R           10 GST-WY                    NT    1:46.05    1  
 11 Gallegos, Cisco E          9 SST-WY               1:46.90    1:47.16  
 12 Anderson, Koren J          9 CASC-WY              2:00.89    1:49.62  
 13 Cahhal, Alex M             9 BSC-WY               1:44.49    1:54.33  
 14 Rainey, TK K              10 DL76-SD                   NT    1:54.88  
 15 Wing, Porter R            10 BSC-WY               2:04.04    1:55.58  
 16 Chick, Aidan               9 NSST-WY                   NT    1:57.02  
 17 Lansing, Noah T            9 CASC-WY              2:14.00    1:59.41  
 18 Kessler, Max S             9 BSC-WY                    NT    2:08.54  
 19 O'Dell, Scott E           10 GST-WY               2:28.73    2:12.75  
 -- Chick, Avery J             9 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Rainey, Rocke J            9 DL76-SD                   NT         DQ  
 -- Whitney, Neil T            9 NSST-WY                   NT         DQ  
 -- Olinger, Aaron M          10 DL76-SD              1:51.99         DQ  
 -- Lamb, Cole I               9 GREA-SD                   NT         DQ  
 -- O'Dell, Alex W            10 GST-WY                    NT         DQ  
 
Event 66  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harder, Ethan W           12 BAC-MT               1:09.15    1:05.78   11  
  2 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT               1:08.12    1:05.93    9  
  3 Bonar, Austin L           12 GST-WY               1:18.94    1:11.88    8  
  4 Poley, Gunnar D           12 BSC-WY               1:13.99    1:12.86    7  
  5 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT               1:21.79    1:19.56    6  
  6 Johnson, Mason C          11 BAC-MT               1:20.27    1:20.16    5  
  7 Albers, JR A              11 GST-WY               1:23.64    1:21.94    4  
  8 Loe, Nick A               11 PST-SD               1:28.36    1:31.50    3  
  9 Green II, Christopher B   11 UNAT-SD              1:39.35    1:36.74    2  
 10 Pfaff, Ian C              11 CASC-WY              1:34.05    1:43.27    1  
 11 Arnold, Brayden M         12 BAC-MT               1:37.35    1:46.70  
 12 Arbach, Collin J          12 GST-WY                    NT    1:57.19  
 13 Romberg, Nate P           12 CCW-WY               2:24.02    2:23.29  
 -- Nugent, Race C            11 BY-MT                     NT         DQ  
 
Event 67  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Zoe L            10 SST-WY               1:24.72    1:26.15   11  
  2 Green, Erin K              8 UNAT-SD              1:35.50    1:36.63    9  
  3 Conklin, Brooke L         10 GST-WY               1:34.30    1:37.32    8  
  4 O'Neil, Rylee A           10 BAC-MT               1:36.83    1:37.93    7  
  5 Schoenberner, Abbie L     10 GREA-SD              1:46.55    1:39.95    6  
  6 Ward-Zeller, Ella A        8 PST-SD                    NT    1:43.99    5  
  7 Drube, Gabrielle P         9 GST-WY               1:44.81    1:44.85    4  
  8 Slade, Alli M              9 BAC-MT               1:49.29    1:47.02    3  
  9 Bruno, Josephine I        10 CCW-WY               1:53.34    1:47.23    2  
 10 Blackford, Jayleen M       9 CASC-WY              2:01.77    1:49.05    1  
 11 Oberg, Meg M               9 RCR-SD               1:51.97    1:52.41  
 12 Hall, Lainey A            10 GOLD-SD              1:59.45    1:53.67  
 13 Balding, Sarah S           8 BAC-MT               1:54.83    1:54.03  
 14 Turk, Belle E              9 SST-WY               1:46.86    1:54.43  
 15 Bryan, Bella K             9 BAC-MT               1:49.25    1:57.22  
 16 Poley, Libby R            10 BSC-WY               1:54.30    1:58.81  
 17 Riddle, Luci A            10 BSC-WY               2:04.60    1:59.30  
 18 Turnquist, Bryn E          9 BY-MT                1:57.32    2:03.28  
 19 Eliassen, Justyce V        8 GST-WY               2:36.23    2:06.61  
 20 Bunch, Sophia M            9 BAC-MT                    NT    2:15.21  
 21 Kramer, Leah J             9 BAC-MT               2:20.33    2:18.77  
 22 Swets, Shelby M            9 GOLD-SD              2:07.43    2:19.71  
 23 Ketchum, Anna M           10 RCR-SD                    NT    2:30.66  
 24 Schochenmaier, Hannah L    9 PST-SD                    NT    2:33.98  
 25 McVay, Olivia A            9 NSST-WY                   NT    2:35.50  
 26 Midthun, Taylor A          9 SST-WY                    NT    2:37.29  
 27 Thomas, Kassidy K          9 CASC-WY                   NT    2:39.81  
 28 Bender, Chloe E           10 RCR-SD                    NT    2:55.67  
 -- Kunz, Riley S              9 BY-MT                     NT         DQ  
 -- Bills, River L            10 BSC-WY                    NT         DQ  
 -- Pilon, Risa A              8 GST-WY                    NT         DQ  
 
Event 67  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldacci, Taylor R        11 GST-WY               1:18.18    1:20.10   11  
  2 Slade, Haddy M            12 BAC-MT               1:21.06    1:22.52    9  
  3 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY               1:29.20    1:26.30    8  
  4 Holwell, Jenny B          12 GST-WY               1:31.28    1:26.77    7  
  5 Porter, Alaysa L          11 GST-WY               1:31.44    1:27.52    6  
  6 Stevens, Hannah J         12 BAC-MT               1:30.84    1:28.63    5  
  7 Crouse, Dara G            12 BAC-MT               1:28.29    1:30.60    4  
  8 Cahhal, Natalie R         12 BSC-WY               1:32.41    1:31.05    3  
  9 Sandstead, Madeline D     12 BAC-MT               1:30.42    1:31.28    2  
 10 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY              1:33.57    1:35.45    1  
 11 Pietsch, Rachel E         12 CHEY-WY              1:39.30    1:39.25  
 12 Everard, Hailey K         12 CASC-WY              1:50.66    1:39.79  
 13 Moothart, Jillie N        11 BAC-MT               1:38.92    1:39.82  
 14 Sigman, Tiffany P         11 GST-WY               1:42.12    1:43.37  
 15 Turk, Maci A              11 SST-WY               1:46.59    1:43.54  
 16 Swope, Tanikka V          11 SST-WY               1:46.63    1:46.89  
 17 Anderson, Kylee J         12 CASC-WY              1:48.29    1:55.43  
 18 Chapin, Seren M           11 BSC-WY                    NT    1:57.95  
 19 Blaney, Morgan E          12 BSC-WY               2:06.95    1:58.02  
 20 Martinsen, Emma G         11 BAC-MT               1:56.80    1:58.67  
 21 Vance, Kenna J            12 GST-WY                    NT    1:59.61  
 22 Harding, Halie N          12 BSC-WY                    NT    2:01.22  
 23 Bushard, Lizzy M          11 BY-MT                     NT    2:35.75  
 -- Bunch, Grace A            11 BAC-MT               2:02.86         DQ  
 -- Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY              2:09.35         DQ  
 
Event 68  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Michael R          10 UNAT-SD              1:23.73    1:23.22   11  
  2 Thorman, Conrad G         10 GOLD-SD              1:28.41    1:30.44    9  
  3 Chadderdon, Kellen J      10 CASC-WY              1:48.41    1:38.34    8  
  4 Morton, Caden Q            9 GST-WY               1:43.50    1:39.03    7  
  5 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD              1:44.03    1:45.65    6  
  6 Allen, Joshua D           10 BAC-MT               1:57.36    1:47.77    5  
  7 Johnson, Miles S           8 RCR-SD                    NT    1:50.41    4  
  8 Loe, Isaac R               8 PST-SD               1:53.61    1:50.89    3  
  9 Grosz, Hayden M            9 GREA-SD              1:59.32    1:56.15    2  
 10 Balding, Abraham A        10 BAC-MT               1:54.16    1:57.90    1  
 11 Wing, Porter R            10 BSC-WY               2:14.86    2:10.31  
 12 Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY                   NT    2:35.99  
 -- Anderson, Koren J          9 CASC-WY              2:19.60         DQ  
 -- Cahhal, Alex M             9 BSC-WY               2:15.84         DQ  
 
Event 68  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonar, Austin L           12 GST-WY               1:24.27    1:19.90   11  
  2 Harder, Ethan W           12 BAC-MT               1:24.93    1:20.30    9  
  3 Poley, Gunnar D           12 BSC-WY               1:28.37    1:31.01    8  
  4 Jessen, Tanner A          12 GST-WY                    NT    1:31.56    7  
  5 Green II, Christopher B   11 UNAT-SD              1:36.50    1:35.19    6  
  6 Kessler, Nathan A         12 BSC-WY               1:53.88    1:56.74    5  
  7 Arnold, Brayden M         12 BAC-MT               1:54.21    2:00.44    4  
  8 Straight -bray, Joseph D  11 BSC-WY                    NT    2:12.97    3  
  9 Schochenmaier, Adam N     12 PST-SD                    NT    2:26.34    2  
 
Event 69  Girls 12 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dravland, Marlee A        12 PST-SD               2:55.01    2:56.08   11  
  2 Carsrud, Sani J           12 GOLD-SD              2:57.59    2:58.08    9  
  3 Ma, Hayley E              12 BAC-MT               3:03.14    3:01.85    8  
  4 Balding, Emily E          12 BAC-MT               3:04.69    3:05.26    7  
  5 Anderson, Logan E         12 CHEY-WY                   NT    3:07.54    6  
  6 Peterson, Julia M         10 BY-MT                3:14.90    3:14.05    5  
  7 Chipperfield, Kendal K    12 CASC-WY                   NT    3:18.06    4  
  8 Oberg, Tess E             12 RCR-SD               3:33.58    3:28.39    3  
  9 Collins, Katie J           9 RCR-SD                    NT    3:35.08    2  
 10 Sharp, Abby D             10 RCR-SD                    NT    3:37.86    1  
 -- Martinsen, Emma G         11 BAC-MT                    NT         DQ  
 -- McMullen, Julia N          9 BAC-MT               3:31.90         DQ  
 
Event 69  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carsrud, Katelin G        13 GOLD-SD              2:41.78    2:42.51   11  
  2 Swanson, Rhianna R        13 RCR-SD               2:50.27    2:47.70    9  
  3 Beardslee, Katie I        14 SST-WY               2:55.80    3:01.58    8  
  4 Krell, Jenna J            13 KSC-WY                    NT    3:08.70    7  
  5 Waggener, Mikenna R       13 NSST-WY                   NT    3:08.94    6  
  6 Petersen, Paige M         14 BAC-MT               3:17.41    3:09.83    5  
  7 Priddy, Halle Y           13 BAC-MT               3:11.75    3:11.53    4  
  8 Cole, Cassi E             13 CCW-WY               3:44.23    3:44.29    3  
  9 Snow, Brittani M          13 PST-SD               3:37.67    3:50.16    2  
 -- Robison, Pippi E          13 SST-WY               2:56.18         DQ  
 -- Allen, Katherine R        13 BAC-MT               3:16.62         DQ  
 
Event 69  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Iliana L           16 CASC-WY              2:31.80    2:38.05   11  
  2 Stafford, Caley E         17 BSC-WY               2:49.52    2:38.92    9  
  3 Johnson, Maddy E          16 RCR-SD               2:54.20    2:51.13    8  
  4 Dougherty, Mackenzie J    15 SST-WY               2:50.41    2:54.67    7  
  5 Jessen, Taylor A          15 GST-WY               2:54.05    3:02.95    6  
  6 Carsrud, Emmalee          15 GOLD-SD              2:53.64    3:03.34    5  
  7 Weiss, Faith E            17 RCR-SD               3:14.25    3:06.17    4  
  8 Brossart, Sabrina M       17 DL76-SD                   NT    3:11.94    3  
  9 Dobitz, Maikyla C         15 GST-WY               3:27.23    3:13.61    2  
 -- Voigt, Ellen M            18 RCR-SD               2:45.37         DQ  
 
Event 70  Boys 12 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Mason S         11 GREA-SD              3:01.68    2:59.88   11  
  2 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT               3:29.64    3:23.20    9  
  3 Loe, Nick A               11 PST-SD               3:30.85    3:28.97    8  
  4 Carsrud, Caleb A           9 GOLD-SD                   NT    3:43.39    7  
  5 Straight -bray, Joseph D  11 BSC-WY                    NT    4:41.68    6  
 
Event 70  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaver, Noah M            14 GST-WY               2:30.05    2:30.94   11  
  2 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY               2:32.14    2:33.33    9  
  3 Morton, Trevor L          14 GST-WY               2:53.19    2:45.38    8  
  4 Lamb, Gabe E              13 GREA-SD                   NT    2:57.29    7  
  5 Dravland, Trey M          14 PST-SD               2:54.57    3:00.47    6  
  6 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD              3:09.36    3:02.34    5  
  7 Krell, Carl J             13 KSC-WY                    NT    3:05.39    4  
  8 Moothart, Seth W          13 BAC-MT               3:10.69    3:05.59    3  
  9 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY              3:18.86    3:18.34    2  
 10 Wacaser, Scott S          14 BAC-MT                    NT    3:44.85    1  
 
Event 70  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowersox, David A         16 GST-WY               2:17.33    2:33.21   11  
  2 Wells, Tim M              17 RCR-SD               3:10.03    2:39.21    9  
  3 Holt, Nate T              17 BSC-WY               2:40.69    2:41.63    8  
  4 Scarlett, Matt J          15 BSC-WY               2:35.28    2:44.99    7  
 
Event 71  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Zoe L            10 SST-WY               6:32.38    6:44.41   11  
  2 Rehard, Klaire K          10 GST-WY                    NT    7:45.19    9  
  3 Conklin, Brooke L         10 GST-WY               8:03.92    8:02.53    8  
  4 Saunders, Taylor A        10 CASC-WY                   NT    8:39.13    7  
 
Event 71  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carsrud, Sani J           12 GOLD-SD              5:31.13    6:06.08   11  
  2 Ma, Hayley E              12 BAC-MT               6:32.06    6:19.79    9  
  3 Slade, Haddy M            12 BAC-MT                    NT    6:20.92    8  
  4 Theobald, Sydney J        12 PST-SD               6:20.68    6:24.28    7  
  5 Hauber, McKenna D         11 GST-WY               7:10.17    6:34.25    6  
  6 Joskow, Ariane R          11 UNAT-WY              6:15.37    6:55.93    5  
  7 Ochsner, Shaylee J        12 GST-WY               7:28.26    6:57.98    4  
  8 Holwell, Jenny B          12 GST-WY                    NT    7:07.19    3  
  9 Lien, Annie B             11 RCR-SD               7:34.10    7:24.65    2  
 10 Montoya, Natalie G        12 RCR-SD               7:58.34    7:46.18    1  
 11 Cahhal, Natalie R         12 BSC-WY               7:29.95    7:48.68  
 12 Oberg, Tess E             12 RCR-SD                    NT    7:49.23  
 13 Major, Micky D            11 RCR-SD                    NT    7:56.42  
 14 Swope, Tanikka V          11 SST-WY               8:35.61    8:13.33  
 15 Knudsen, Elli P           11 RCR-SD               8:30.97    8:13.97  
 16 Clyde, Olivia M           12 GST-WY                    NT    8:17.46  
 17 Lorenc, Samantha F        11 CASC-WY                   NT    8:58.56  
 
Event 71  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Theobald, Ashley M        14 PST-SD               5:29.93    5:34.09   11  
  2 Hofmann, Grace E          13 RCR-SD               5:42.69    5:43.60    9  
  3 Carsrud, Katelin G        13 GOLD-SD              5:58.08    5:54.49    8  
  4 Bryan, Abbey P            14 BAC-MT               5:57.47    6:07.91    7  
  5 Beagle, Taylor A          13 GOLD-SD              6:04.19    6:09.53    6  
  6 Robison, Pippi E          13 SST-WY               5:57.28    6:10.63    5  
  7 Everard, Ana K            14 CASC-WY                   NT    6:11.73    4  
  8 Steiger, Rachael R        14 GST-WY               6:10.57    6:13.77    3  
  9 Huntington, Evie H        13 RCR-SD               6:06.41    6:14.00    2  
 10 Beardslee, Katie I        14 SST-WY               6:20.56    6:16.44    1  
 11 Schiefelbein, Taylor L    14 GST-WY               6:14.19    6:21.67  
 12 O'Dell, Natalie C         13 GST-WY               6:15.98    6:24.71  
 13 Krell, Jenna J            13 KSC-WY               7:04.98    6:40.93  
 14 Swanson, Rhianna R        13 RCR-SD               6:26.35    6:42.43  
 15 Riddle, Hailee E          14 BSC-WY               6:55.85    6:44.46  
 16 Lewis, Gabrielle A        14 GOLD-SD              6:34.06    6:51.32  
 17 Huber, Kayla A            14 GOLD-SD              6:51.51    7:03.72  
 18 Olson, Alivia G           13 RCR-SD                    NT    7:06.05  
 19 Anderson, Kathryn V       14 SST-WY               7:31.10    7:22.53  
 20 Cole, Cassi E             13 CCW-WY               8:35.38    8:36.22  
 
Event 71  Women 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Anne E             16 RCR-SD               5:09.57    5:18.64   11  
  2 Jones, Iliana L           16 CASC-WY              5:27.68    5:56.36    9  
  3 Meintsma, Allison M       16 PST-SD               5:43.07    6:00.00    8  
  4 Luoma, Linnaya R          16 BAC-MT               6:22.39    6:08.76    7  
  5 Johnson, Maddy E          16 RCR-SD                    NT    6:09.58    6  
  6 Hoefener, LeAndra E       17 PST-SD               6:10.95    6:18.60    5  
  7 Ott, Sara E               17 BSC-WY               6:41.74    6:30.76    4  
  8 Cada, Casey N             15 GST-WY               6:37.81    6:33.70    3  
  9 Rapp, Sarah M             16 GREA-SD              6:19.62    6:34.90    2  
 10 Jessen, Taylor A          15 GST-WY               6:30.70    6:43.59    1  
 11 Weiss, Faith E            17 RCR-SD               6:50.23    6:48.14  
 12 Whitney, Jae M            16 NSST-WY              6:57.05    6:53.37  
 13 Webber, Alescea L         15 BSC-WY                    NT    7:15.15  
 
Event 71  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thorman, Conrad G         10 GOLD-SD              6:51.65    6:50.12   11  
  2 Morton, Caden Q            9 GST-WY                    NT    8:16.95    9  
  3 Pietsch, Matt W            8 CHEY-WY                   NT   10:31.65    8  
 
Event 71  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harder, Ethan W           12 BAC-MT               5:36.96    5:37.06   11  
  2 Leuthold, Jack M          11 BAC-MT               5:54.20    5:42.21    9  
  3 Poley, Gunnar D           12 BSC-WY               6:00.74    6:07.12    8  
  4 Van Keuren, Michael D     12 BAC-MT               6:59.58    6:47.51    7  
  5 Albers, JR A              11 GST-WY               6:58.86    7:21.69    6  
  6 Jessen, Thayne A          11 GST-WY                    NT    9:29.18    5  
 
Event 71  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beaver, Noah M            14 GST-WY               5:11.41    5:18.53   11  
  2 Krell, Carl J             13 KSC-WY               6:18.53    5:57.79    9  
  3 Weiss, Trentn D           14 CCW-WY               5:52.50    5:58.46    8  
  4 Morton, Trevor L          14 GST-WY               6:07.95    6:15.90    7  
  5 Thorman, Carter J         13 GOLD-SD              6:03.19    6:20.17    6  
  6 Hasskamp, Hunter J        13 CASC-WY              6:50.91    6:50.34    5  
  7 Thorman, Bryce T          14 GOLD-SD              9:10.38    6:59.27    4  
  8 Romberg, Spencer C        14 CCW-WY                    NT    7:41.06    3  
 
Event 71  Men 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sieve, Ben R              16 RCR-SD               5:07.53    5:17.11   11  
  2 Bowersox, David A         16 GST-WY               5:10.12    5:21.37    9  
  3 Baldacci, Conner D        15 GST-WY               5:43.96    5:29.89    8  
  4 Scarlett, Matt J          15 BSC-WY               5:35.58    6:15.05    7  
  5 Roden, Dillon L           17 BAC-MT               6:42.09    6:58.77    6